"Найщасливіша людина у світі". Емоції Андрія Луніна після виграної серії пенальті у чвертьфіналі Ліги чемпіонів

Андрій Лунін (у центрі). Getty Images/Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Українця після матчу-відповіді відзначили головний тренер Анчелотті та партнери по команді.

Андрій Лунін та "Реал" стали півфіналістами Ліги чемпіонів з футболу 2023/24. У чвертьфінальному протистоянні "вершкові" вибили чинних володарів трофею з "Манчестер Сіті".

У матчі-відповіді Лунін пропустив одного разу — коли з близької відстані ворота вражав півзахисник господарів Кевін Де Брейне. Натомість українець виконав вісім сейвів, а також став героєм серії пенальті, відбивши два удари.

"Усі були дуже підготовлені, — прокоментував серію 11-метрових головний тренер «Реала» Карло Анчелотті. — Лунін також був готовий".

Пропустивши перший гол на 12-й хвилині від Родріго, "Манчестер Сіті" провів більшу частину поєдинку в нападі. У понад чотири рази команда Хосепа Гвардіоли перевершила суперників за числом ударів (34:8), але спромоглася лише на один гол в основний і додатковий час зустрічі.

"Найважче, через що можна пройти, — це ось такий матч у гостях із «Сіті». Ти знаєш, що будеш страждати [без м'яча]", — ділиться своїми враженнями від поєдинку Лунін.

"Бувають матчі, коли ти граєш без м'яча і доводиш, що є «кращою командою», хоча напевно знаєш, що доведеться страждати. Маю сказати, що і п'яти хвилин не відбігав би, як мої партнери, не те щоб 120. Маю подякувати їм за те, як важко вони працювали переді мною".

Що стосується серії пенальті, Лунін розповів, що очікував щонайменше від одного гравця "Сіті" пробити просто по центру воріт — ним виявився португалець Бернарду Сілва.

"Ми готувалися до того, що зроблять гравці «Сіті». Знали, що хтось один спробує пробити прямо наді мною. На щастя, я обрав правильного хлопця [Сілву], аби ризикнути та залишитися стояти [по центру]".

"Я — найщасливіша людина у світі. У моїй країні складна ситуація — через це мені нелегко [належно] тренуватися на щоденній основі. Але я хочу подякувати всім, хто мене підтримує".

Партнера у воротах відзначив Федеріко Вальверде, якого визнали найкращим гравцем матчу на "Етіхаді".

"Маємо привітати Луніна. У першому матчі він зазнав певної критики через [помилку], яка може статися з кожним", — пригадав уругваєць курйозний гол Бернарду зі штрафного на "Бернабеу".

"Сьогодні він стояв надійно. Показав той характер, який потрібен у «Реалі», який він фантастичний голкіпер".

Андрій Лунін у Лізі чемпіонів: що відомо

• У нинішньому сезоні головного євротурніру Лунін провів шість матчів, з них не пропускав у трьох.
  • Українець — переможець Ліги чемпіонів 2021/22. В усіх 13 поєдинках того сезону ворота "Реала" захищав нині травмований бельгієць Тібо Куртуа.
  • У півфіналі "Реал" гратиме з "Баварією", яка в іншому матчі 17 квітня залишила поза турніром "Арсенал" Олександра Зінченка.