"Великий удар". Ветеран і віцечемпіон світу з атлетики Віктор Легкодух не виступить на Паралімпіаді-2024: у чому причина

Ексклюзивно
Учасник паралімпійських і ветеранських змагань Віктор Легкодух. facebook.com/Viktor Lehkodukh

Попри здобуту ліцензію параатлет пропустить Ігри в Парижі. Його ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт.

Український легкоатлет Віктор Легкодух не візьме участі в Паралімпійських іграх-2024, що відбудуться в серпні й вересні у столиці Франції Парижі. Про це спортсмен повідомив в коментарі Суспільне Спорт.

У 2023 році Легкодух здобув для збірної України ліцензію на Паралімпіаду завдяки успішному виступу на своєму дебютному чемпіонаті світу в тому самому Парижі. Ветеран російсько-української війни, який уже близько півтора року опановує параспорт, завоював срібну медаль у штовханні ядра в класі F53, в якому змагаються атлети з порушеннями опорно-рухового апарату й метають снаряд сидячи.

Чому Легкодух не скористається паралімпійською ліцензією

Паралімпійський сезон-2024 Віктор Легкодух розпочав у лютому: з участі в етапі Гран-прі в Дубаї. Проте завершив його українець без результату: спортсмен мав дві незараховані спроби у штовханні ядра.

Саме на цьому старті легкоатлет проходив класифікацію: за її підсумками експертна комісія визначає, чи відповідає спортсмен заявленому класу, згідно з його категорією інвалідності. Цього разу Легкодухові його не підтвердили.

"Клас я отримував у травні 2023 року, — пояснює Віктор. — Мені присвоїли F53. На рік. На нову класифікацію ми поїхали в Дубаї в лютому [2024-го], і там чомусь поставили під сумнів той клас, який я отримав [торік]. Тобто маючи ліцензію, але не маючи класу, я, на жаль, не можу брати участь у Паралімпійських іграх. Коментувати дії класифікаторів я не буду. Сталося що сталося".

Незважаючи на невтішні новини, кидати паралімпійський спорт Легкодух не планує. Хоч його команда ухвалила рішення, що атлет не проходитиме повторну класифікацію у 2024 році, наступного сезону Віктор прагне продовжити виступи. Утім, замість коронної дисципліни — штовхання ядра — Легкодух сфокусується на іншій — метанні списа. У цьому виді Легкодух уже виступав у 2023-му та посів пʼяте місце на Гран-прі в італійському Єзоло.

"Звичайно, для мене це великий удар. Тим більше я перший військовий, який досягнув такого результату [відібрався на Паралімпійські ігри]. Але я не збираюся йти з професійного спорту. Я буду продовжувати й готуватися до сильнішого класу. Його мені в будь-якому випадку присвоять".
Віктор Легкодух (крайній зліва) на пʼєдесталі чемпіонату світу-2023 з параатлетики. WPA Paris'23

Які досягнення має Віктор Легкодух

  • Легкодух брав участь у низці ветеранських адаптивних змагань. Зокрема, на Іграх нескорених-2022 він став переможцем у штовханні ядра та виграв "срібло" у веслуванні на тренажерах. Того ж року Віктор виборов сім нагород на Іграх воїнів: чотири "золота", два "срібла" та одну "бронзу".
  • У 2023 році Віктор Легкодух дебютував у паралімпійському спорті. На своїх перших міжнародних змаганнях у Єзоло атлет здобув "бронзу" в штовханні ядра.
  • Найбільшим досягненням українця на паралімпійському рівні наразі є "срібло" чемпіонату світу-2023: також у штовханні ядра.