Три українські тенісистки отримали суперниць на ґрунтових турнірах WTA: результати жеребкування

Марта Костюк у Штутгарті. Getty Images/Robert Prange

Марта Костюк відкриватиме свій ґрунтовий сезон у Німеччині.

Три українські тенісистки — Марта Костюк, Ангеліна Калініна та Катаріна Завацька — виступлять в основі турнірів WTA протягом змагального тижня 15-21 квітня.

На новий тиждень винесені два ґрунтові турніри основних серій WTA: в німецькому Штутгарті (WTA 500) та французькому Руані (WTA 250). На першому виступить Костюк, на другому — Калініна та Завацька.

Костюк у Німеччині відкриватиме свій ґрунтовий сезон 2024 року. Востаннє друга ракетка України грала на змаганнях WTA 1000 в Індіан-Веллсі та відтоді відновлювалася після хвороби.

Калініна на ґрунті вже виступила в американському Чарльстоні, де вибула в 1/8 фіналу. Завацька стартувала на турнірі WTA 250 в колумбійській Боготі, але завершила змагання після першого матчу в основі.

З ким зіграють українки на турнірах 15-21 квітня

 • Марта Костюк відкриватиме турнір у Штутгарті матчем двох несіяних суперниць — проти господарки корту Лаури Зігмунд. Матч стане другим між двома тенісистками — після перемоги Зігмунд у Люксембурзі 2019 року.
 • Потенційна суперниця українки в другому раунді — сьома ракетка світу, китаянка Цінь Вень Чжен. Вже у чвертьфіналі Костюк може організувати реванш з американкою Коко Гофф за поразку на Australian Open-2024.
 • Костюк вдруге гратиме у Штутгарті. Її останні виступи на місцевому ґрунті датовані 2018 роком, коли Марта вибула після поразки в другому раунді основної сітки.
 • В Руані Калініна та Завацька також стартують із матчів проти господарок турніру — француженок Алізе Корне та Клари Бюрель відповідно.
 • Калініній вже доводилося перемагати Корне на ґрунті Чарльстона у сезоні 2022 року. Бюрель та Завацька зустрінуться між собою вперше.
Ангеліна Калініна на квітневому турнірі в Чарльстоні.
 • Очна зустріч Калініної та Завацької може відбутися не раніше фіналу — українки потрапили до протилежних частин турнірної сітки.
 • Натомість Калініна вже в другому раунді може зустрітися з чотириразовою чемпіонкою Грендслемів Наомі Осакою, у чвертьфіналі — з п'ятою сіяною Міррою Андрєєвою.
 • Друга ракетка турніру Каролін Гарсія може стати суперницею Завацької у чвертьфіналі. Для цього українка, крім Бюрель, має здолати сильнішу суперницю в парі японки Нао Хібіно та румунки Єлени Габріели Русе.
 • Перший матч Костюк у Штутгарті відбудеться в середу, 17 квітня. Калініна та Завацька проведуть перші поєдинки в Руані на день раніше, 16 квітня.

Що відомо

 • Костюк від початку сезону-2024 вперше вийшла у чвертьфінал Грендслемів (Australian Open) та півфінал серії WTA 1000 (Індіан-Веллс), а також оновила особистий рекорд у світовому рейтингу — 26-те місце.
 • Найкращий результат Калініної в нинішньому сезоні — вихід до півфіналу WTA 250 в американському Остіні.
 • Титул чинної чемпіонки в Штутгарті відстоюватиме перша ракетка світового рейтингу Іга Швьонтек. Минулорічна чемпіонка Руана, швейцарка Вікторія Голубич на прийдешній турнір не заявилася.