Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга

"Сталося так швидко". Півзахисник Палмер став новим рекордсменом "Челсі" після чотирьох голів проти "Евертона"

Коул Палмер. AP/Ian Walton

Що означає результативність англійця в розгромному матчі.

"Челсі" завершив програму 33-го туру АПЛ розгромною перемогою над "Евертоном". Українське "дербі" чемпіонату Англії в Лондоні завершилося з рахунком 6:0.

Після стартових 30 хвилин зустрічі рахунок вже був розгромним — 3:0. До перерви господарі відзначилися вчетверте, а в другому таймі додали останні два голи.

Найрезультативнішим гравцем "Челсі" став півзахисник Коул Палмер. Англієць забив усі три голи "синіх" на старті поєдинку, а після години ігрового часу вчетверте відзначився з пенальті.

Для Палмера, що приєднався до "Челсі" влітку минулого року, четвертий гол проти "Евертона" став ювілейним, 20-м у нинішньому сезоні Прем'єр-ліги — за цим показником він зрівнявся з найкращим бомбардиром чемпіонату Ерлінгом Голандом.

Також гравець національної збірної Англії став автором нового історичного рекорду "синіх" у Прем'єр-лізі та повторив одразу декілька досягнень визначних гравців "Челсі" минулого.

Які досягнення підкорилися Палмеру в матчі з "Евертоном"

• 29 хвилин — найшвидший хеттрик для футболіста "Челсі" в історії АПЛ.
  • У чемпіонаті Палмер забив у сьомому домашньому матчі "Челсі" поспіль — новий рекорд в історії клубу.
  • Перший гравець "Челсі", що забив чотири голи в матчі АПЛ, після Френка Лампарда в березні 2010 року.
  • Другий футболіст "Челсі", який оформив два хеттрики поспіль в домашніх матчах Прем'єр-ліги, після Дідьє Дрогба у 2010 році.
  • З 20 м'ячами та 9 результативними передачами Палмер став найкращим гравцем у сезоні Прем'єр-ліги за системою "гол + пас".
"Все сталося так швидко в перші 30 хвилин, — пояснив гравець матчу після перемоги. — Ми добре розпочали [матч], і забити хеттрик — я в захваті. Думаю, команді було це потрібно після [нічиєї з «Шеффілд Юнайтед»] минулої неділі та кількох попередніх ігор".

"Із перших хвилин ми показали, на що здатні. Сьогодні була хороша гра".

"[Найкращий гол проти «Евертона»?] Думаю, перший — мій улюблений. Як атакувальний гравець, ти завжди намагаєшся допомогти команді з голами й асистами".

• 15 квітня. "Евертон" (6:0) — 4

Головний тренер "Челсі" Маурісіо Почеттіно відзначив вплив Палмера на команду після його трансферу з "Манчестер Сіті" за 47 мільйонів євро минулого року.

"Ми постійно очікуємо найкращого від кожного гравця, якого підписуємо, — [успіхи Палмера] нас не здивували. Він завжди був футболістом, здатним забивати, навіть у «Сіті»", — цитує аргентинця клубний сайт.

"Те, як він адаптувався, як грає, — фантастика. Це дуже добре для команди, добре для нього і демонструє, що клуб ухвалив правильне рішення".
Палмер та Почеттіно в матчі з "Евертоном".

До переходу в "Челсі" Палмер ніколи не відзначався голами на рівні АПЛ. Натомість в дебютному сезоні на "Стамфорді" англієць залишається одним з головних претендентів на "Золоту бутсу" чемпіонату — очолює залік бомбардирів разом із Голандом.

• 4-6. Домінік Соланке ("Борнмут") — 17

• Український легіонер "Челсі" Михайло Мудрик вийшов у старті проти "Евертона" і не відзначався результативними діями.
  • "Челсі" не програє протягом восьми матчів поспіль у всіх турнірах. В турнірній таблиці АПЛ команда Почеттіно посідає дев'яте місце.
  • У листопаді 2023 року Коул Палмер вперше зіграв за національну збірну Англії — дебютував в останніх матчах відбору Євро-2024 з Мальтою (2:0) та Північною Македонією (1:1).