Збірна України назвала склад на ліцензійний до Олімпіади-2024 ЧС з естафетного бігу

Микита Барабанов, Катерина Карпюк, Анна Рижикова та Олександр Погорілко на Європейських іграх-2023. Микита Барабанов, Катерина Карпюк, Анна Рижикова та Олександр Погорілко на Європейських іграх-2023. Фото: European Games 2023

Хто у складі збірної України.

Збірна України з легкої атлетики назвала склад на чемпіонат світу з естафетного бігу, який відбудеться 4-5 травня на Багамах. Список бігунів опублікований на офіційному сайті Федерації легкої атлетики України.

Чемпіонат світу з естафетного бігу — один з ліцензійних турнірів з легкої атлетики на Олімпійські ігри-2024. На ньому будуть розігруватися 14 ліцензій на Ігри у Парижі у п'яти видах естафетного бігу: 4х100 м серед чоловіків та жінок, а також 4х400 метрів у чоловіків, жінок та міксті.

Україна відправиться на чемпіонат світу з естафетного бігу у складі 12 спортсменів. Серед них лідери команди, Анна Рижикова та Вікторія Ткачук.

Загалом Україна буде представлена на чемпіонаті світу з естафетного бігу у двох видах: жіночих 4х400 метрів та міксті на цій же дистанції.

Склад збірної України на ЧС з естафетного бігу

  • 4х400 м, жінки: Тетяна Харащук, Тетяна Мельник, Вікторія Ткачук, Тетяна Кайсен, Анастасія Бризгіна
  • 4х400 м, мікст: Катерина Карпюк, Анна Рижикова, Мар'яна Шостак, Олександр Погорілко, Данило Даниленко, Микита Барабанов, Ярослав Демченко (запасний)

Як визначатимуться володарі ліцензій на ЧС з естафетного бігу?

  • У кожному виді естафети візьмуть участь 32 збірні. Вони будуть розділені на чотири кваліфікаційні забіги.
  • Автоматичні перепустки на Олімпіаду-2024 здобудуть усі фіналісти ЧС-2024 (топ-2 найкращих за підсумками забігів).
  • Ще шість путівок на Олімпіаду-2024 будуть розіграні за допомогою втішних забігів з поміж 24 збірних. На Ігри у Парижі відправляться по дві найкращі збірні за підсумками кожного втішного забігу.

Що відомо

  • Крім відбору на чемпіонаті світу з естафетного бігу, ще два місця на Олімпіаду-2024 отримають дві збірні з найвищим рейтингом у кожному виді.
  • На попередній Олімпіаді-2020 Україна була представлена у жіночій естафеті 4х400 метрів складом Катерини Карпюк, Аліни Логвиненко, Анни Рижикової та Вікторії Ткачук. Однак тоді українки зупинилися на етапі кваліфікації.
  • Анна Рижикова та Вікторія Ткачук вже відібралися на Олімпіаду-2024 у бігу на 400 метрів з бар'єрами, виконавши нормативи.