Тенісистів з Росії та Білорусі допустять на Олімпіаду-2024 без вимоги щодо матчів за збірну. Але є одна умова

Аріна Сабалєнка. Jimmie48

Що відомо про допуск тенісистів з цих країн на Олімпійські ігри у Парижі.

Тенісисти з Росії та Білорусі зможуть виступити на Олімпійських іграх-2024 без вимоги щодо матчів за збірну. Про це повідомляється у заяві Міжнародної федерації тенісу.

На початку березня ITF ухвалила рішення про допуск російських та білоруських тенісистів як нейтральних. Крім цього, Міжнародна федерація тенісу навіть дозволила їм змагатися у парних турнірах, ставши першим видом спорту, що не обмежила їх у виступах у команді.

Попри допуск на Олімпіаду, в ITF не конкретизували, яким чином "нейтральні" тенісисти з Росії та Білорусі отримають право зіграти на Іграх у Парижі без виступів за національну команду. Додатковою умовою для участі в Олімпіаді та Паралімпіаді є залучення тенісистів (двічі) у матчах за свою національну збірну упродовж олімпійського/паралімпійського циклу. Одна з цих зустрічей мала відбутися у 2023 чи 2024 році, однак через відсторонення російські та білоруські тенісисти цих матчів не мали.

Яке рішення ухвалили в ITF?

У заяві організації зазначено, що Олімпійські комітети Росії та Білорусі можуть звернутися до олімпійського комітету ITF з проханням звільнити тенісистів від правила, яке передбачає участь у двох поєдинках за національну команду. Через це у Міжнародній федерації тенісу переглянуть процес допуску російських та білоруських спортсменів на Олімпіаду — саме тому, що ці збірні були відсторонені від виступів у Кубку Девіса та Кубку Біллі Джин Кінг.

Водночас в ITF зазначили, що після складання остаточного списку тенісистів для виступів на Олімпіаді-2024, надасть його Міжнародного олімпійського комітету. Бюро МОК, яке займається розглядом питань допуску "нейтральних" спортсменів, має визначити, чи відповідають критеріям нейтральності вказані у списку ITF спортсмени перш ніж дозволити їм виступити на Олімпіаді.

Крім цього, в ITF відзначили, що також перебуватимуть на тісному контакті з Олімпійськими комітетами Росії та Білорусі щодо списку спортсменів, які можуть виступити на Іграх у Парижі — перш ніж надати остаточний список МОК.

Які обмеження залишаються чинними для "нейтральних" тенісистів з Росії та Білорусі для участі на Олімпіаді-2024?

  • особисті змагання: потрапити у топ-56 світового рейтингу (обмеження по 4 тенісисти від країни) на кінець відбору (10 червня 2024);
  • парні змагання: потрапити у топ-10 парного рейтингу (автоматичний відбір), або через комбінований рейтинг (до 24-х команд)
  • змішаний турнір: топ-15 команд комбінованого рейтингу.

Олімпійський турнір з тенісу у Парижі відбудеться з 27 липня до 4 серпня.

Що відомо

  • На попередній Олімпіаді у Токіо російські спортсмени, що були представлені у складі збірної ОКР, здобули дві медалі у тенісі: "золото" у змішаному турнірі (Анастасія Павлюченкова та Андрєй Рубльов) та "срібло" в одиночному чоловічому (Карен Хачанов).
  • У топ-10 світових рейтингів ATP та WTA одразу три тенісисти, що представляють Росію та Білорусь та з початку повномасштабного вторгнення грають під "нейтральним" прапором: Даніїл Мєдвєдєв, Андрєй Рубльов та Аріна Сабалєнка.
  • Україна на попередній Олімпіаді у Токіо здобула історичну медаль: "бронзу" виборола Еліна Світоліна.