"Є у календарі виступів". Хто з українських тенісисток планує зіграти на Олімпіаді-2024: відповідь капітана збірної

Ексклюзивно
Еліна Світоліна. Фото: Elsa/Getty Images

Ексклюзивний коментар Михайла Філіми для Суспільне Спорт.

Україна уперше в історії претендує на здобуття максимальної кількості ліцензій на Олімпійські ігри у жіночому тенісі – від однієї країни можуть виступити 6 тенісисток (чотири в одиночному розряді та ще дві – в парному). За два місяці до закриття кваліфікаційних списків одразу п'ять українок претендують на виступ на Іграх-2024 в одиночному розряді.

Для відбору на Олімпіаду потрібно виконати дві умови: перебувати у топ-56 світового рейтингу та зіграти певну кількість матчів упродовж олімпійського циклу за свою національну збірну.

Обидві умови уже виконали Марта Костюк та Даяна Ястремська. У той ж час Еліна Світоліна, Леся Цуренко та Ангеліна Калініна перебувають на прохідних позиціях у рейтингу, але кожна з них зіграла один матч за збірну України замість потрібних двох.

Суспільне Спорт перед стартом матчевої зустрічі України у Кубку Біллі Джин Кінг проти Румунії поспілкувалося щодо перспектив українських тенісисток у відборі на Олімпіаду-2024 з капітаном жіночої збірної, Михайлом Філімою. За його словами, для кожної з п'яти вищезгаданих тенісисток Ігри у Парижі є запланованим турніром на цей сезон.

"Усі п'ятеро планують зіграти на Олімпіади, вона стоїть у них у календарі виступів. Це найтитулованіші змагання в спортивному світі, тому вони будуть готуватися. Ми маємо всі шанси боротися за медаль: дівчата набирають оберти. Якщо взяти виступи цьогоріч, то і на Australian Open були класні результати, і сестри Кіченок в парі завжди дуже непогано грають, можуть здолати будь-кого", – пояснив Михайло.

Рейтинг відбору на Олімпіаду-2024 буде сформовано після Ролан Гарросу. Якщо на той момент усі п'ять тенісисток будуть перебувати в прохідній зоні і отримають дозвіл змагатися на Іграх у Парижі, то рейтинг буде одним з факторів вибору, хто не потрапить до заявки України.

"По-перше, буде рейтинг [впливати на те, хто потрапить на Олімпіаду]. Дедлайн заявки – наступний тиждень після Ролан Гарросу, і рейтинг буде братися до уваги", – відповів Філіма.

Українки на Олімпійських іграх у тенісі

  • Еліна Світоліна – бронзова призерка Олімпіади-2020, також виступала у 2016 році.
  • Даяна Ястремська змагалася у 2020 році в Токіо, тоді як Леся Цуренко, Марта Костюк та Ангеліна Калініна не виступали на Олімпійських іграх.