Визначилися всі учасниці жіночого турніру Олімпіади-2024 з футболу: хто кваліфікувався

Нігерія зіграє на жіночому олімпійському турнірі вперше з 2008 року. Фото: Phill Magakoe/AFP via Getty Images

Останні команди відбиралися в африканській кваліфікації.

Перед Олімпіадою-2024 визначилися всі збірні — учасниці жіночого турніру з футболу. Останнім етапом відбору став африканський кваліфікаційний турнір.

Три збірні гарантували собі путівки на Олімпіаду ще у 2022 році. Європейською частиною відбору слугував фінальний раунд Ліги націй, з якого до Парижа відібралися Іспанія й Німеччина.

В останньому, четвертому раунді африканського відбору дві ліцензії розіграли серед чотирьох команд: Замбія зустрічалася з Марокко, Нігерія — з ПАР.

Хто кваліфікувався на Олімпіаду-2024 від Африки

• Після поразки в першому матчі (1:2) Замбії вдалося перевести гру-відповідь на екстратайми. Вирішальний гол авторка дублю Барбра Банда забила на 105+2-й хвилині — 3:2.
  • Замбія вдруге поспіль кваліфікується на олімпійський жіночий турнір. У Токіо команда вибула після групового етапу з однією нічиєю в трьох турах.
  • Нігерія та ПАР обмежилися одним голом за підсумками двох матчів. Переможний гол протистояння в першому поєдинку забила Рашидат Аджибаде — 1:0 на користь нігерійок.
  • Нігерія не грала на Олімпіаді з 2008 року. Свій найуспішніший турнір жіноча збірна провела в Афінах-2004, де дісталася чвертьфіналу.

Жіночий футбольний турнір Олімпіади-2024: що відомо

• На відміну від чоловічих змагань, жіночі футбольні збірні на Олімпіаді не мають обмежень за віком учасниць. Заявки команд складатимуться з 18 футболісток.
  • Матчі Олімпіади серед жіночих збірних стартують 25 липня. Чемпіонок визначатимуть у фінальному поєдинку 10 серпня в Парижі.
  • Звання чинної чемпіонки відстоюватиме Канада, що в Токіо здобула свій перший олімпійський титул.
  • Україна не кваліфікувалася на Олімпіаду, провівши дебютний сезон Ліги націй УЄФА в другому дивізіоні.