Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Маємо йти на ризики". Іван Крулько пояснив припинення співпраці з Санітрою та призначення Білової тренеркою збірної

Ексклюзивно
Юрай Санітра, екстренер збірної України з біатлону. Фото: Суспільне Спорт

Після завершення сезону 2023/24 у чоловічій команді відбулася зміна тренера.

Чоловіча збірна України з біатлону отримала нову тренерку. У сезоні 2024/25 з командою працюватиме Надія Білова, яку затвердили на цю посаду під час президії Федерації біатлону України.

На посаді тренера чоловічої збірної України Білова змінила Юрая Санітру. Словацький тренер працював з командою впродовж восьми років, однак після завершення сезону 2023/24 з ним вирішили припинити співпрацю.

Президент Федерації біатлону України Іван Крулько під час президії організації окремо відзначив роботу тренера з командою. Очільник федерації звернув увагу на те, що Санітра залишився працювати зі збірною після початку повномасштабного вторгнення і подякував йому за результати роботи.

"Хотів би висловити великі слова вдячності Юраєві Санітрі, який вісім років працював з нашою командою. Він залишився працювати з нами у найважчий період, коли розпочалася війна і повірте: великого бажання в іноземних фахівців приходити та працювати з національною збірною України немає. Але в нас є класні фахівці, що здатні взяти й продовжити цю роботу", — сказав Крулько під час президії організації.

Після завершення президії очільник Федерації біатлону України дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому пояснив причину зміни тренера. За словами Крулька, він відчув у команді "втрату мотивації" і тому вирішив втрутитися.

"Наклалася низка моментів. Буває момент, що на якійсь роботі ти випрацювався, вже втрачається мотивація. Моє завдання як менеджера — відчути цей момент та втрутитися".

"Коли вирішив змінити Санітру? Протягом сезону. Через комплекс факторів: відчув, що прийшов час це робити. Це дуже непросто, коли залишається до олімпійського циклу менше половини часу. Це складно робити, але ми маємо йти на ризики. Бо якщо хочемо на Олімпійських іграх разом з усіма випити шампанського, то маємо ризикувати".

Крулько не виключив, що надалі може мати інші варіанти співпраці з Санітрою. Напередодні президії організації лідер збірної України з біатлону Дмитро Підручний повідомив, що готуватиметься до сезону 2024/25 за індивідуальною програмою під керівництвом колишнього тренера.

"Не виключаю, що у нас може бути співпраця з Юраєм Санітрою і в майбутньому. І зараз ми з ним продовжуємо співпрацю, залишаємося друзями. І я висловлюю йому лише слова вдячності за той час, який він провів з командою та допоміг багатьом спортсменам проявити себе на світовому рівні", — зазначив Крулько.

Щодо вибору Надії Білової на посаду тренерки чоловічої збірної України, Крулько відзначив, що розраховує на співпрацю з нею до кінця олімпійського сезону. Після його завершення у федерації будуть ухвалювати подальші рішення з орієнтиром на наступний 4-річний цикл.

Чому саме Надія Білова? Вона — людина, яка у світовому біатлоні займає чільне місце. Не було такого, що вона прийшла проситися. Але планомірно та потрохи я підвів до того, щоб вона дала згоду на цю роботу. І я вдячний за те, що вона погодилася працювати з чоловічою командою. Побачите, це дасть гарний результат. Сподіваюся, що це буде до Олімпіади-2026. Після неї ми сядемо та будемо думати про наступний 4-річний цикл. Надія Білова дасть серйозний поштовх для спортсменів, які опустили руки, втратили мотивацію. Їх просто потрібно поставити на місце".

Збірна України з біатлону: що відомо

  • Юрай Санітра очолив чоловічу збірну України у 2016 році, з того часу був старшим тренером команди "А". Один сезон він також очолював і жіночу команду, а останній рік був головним тренером усього чоловічого біатлону України.
  • Під керівництвом Юрая Санітри чоловіча команда України здобула дві нагороди на рівні Кубка світу — "срібло" естафети (2019/20) та "бронзу" Сергія Семенова в індивідуальній гонці (2016/17). А Дмитро Підручний став чемпіоном світу у персьюті у 2019 році.
  • Надія Білова працюватиме з чоловічою командою вперше від 2016 року, коли поступилася посадою саме Санітрі. Відтоді до 2019 року працювала тренеркою жіночої збірної Польщі.
  • У сезоні 2024/25 Кубка світу з біатлону чоловіча збірна України матиме квоту у чотири спортсмени в особистих гонках. Це пов'язано з фінішем у заліку Кубка націй 2023/24, у якому українці випали з топ-10.