"Хоче підтримати Україну". Президент федерації волейболу розповів про вибір нового тренера збірної України

Ексклюзивно
Михайло Мельник, президент Федерації волейболу України. Фото: ФВУ

Ексклюзивний коментар Михайла Мельника для Суспільне Спорт.

Чоловіча збірна України з волейболу уперше за 7 років отримає нового тренера – контракт з латвійцем Угісом Крастіньшем не продовжили, його замінить аргентинець Рауль Лосано.

Як повідомив в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт президент федерацїі волейболу України Михайло Мельник, Лосано – єдиний кандидат, заявку якого подано міністерству молоді та спорту. Відтак, його найближчим часом мають офіційно затвердити головним тренером збірної України.

"Я думаю, що це чисто формально, тому що в міністерстві комісія завжди дослухається, кого рекомендує федерація. Ми рекомендуємо його. Тим більше, наскільки я знаю, більше і не було кандидатур поданих, заявок не було. Будемо сподіватися, що щось буде нове в нашій, щось додасть цей чоловік", – відповів Михайло Мельник.

За словами президента федерації волейболу, Лосано прагне допомогти українському волейболу.

"Чим вдалося його заманити? Він хоче в цей час допомогти країні, яка потребує підтримки, він хоче нам допомогти з точки зору спортивної. У той час як світ підтримує, він зі свого боку хоче підтримати", – резюмував Мельник.

Водночас за словами президента федерації з гравцями про вибір наставника не комунікували. І, на думку Михайла Мельника, це нормальна практика: "Я не знаю жодної команди у світі, жодної. Ні збірної, ні клубної. Де б ішла комунікація з гравцями".

Разом з Лосано працювати у збірній України буде 37-річний поляк Пьотр Грабан, головний тренер клубу "Проєкт Варшава". Спершу саме Грабана розглядали на позицію головного тренера, але зрештою затвердили на позицію асистента наставника.

Пьотр Грабан, тренер "Проєкту Варшава". PAP
"Йшли навіть переговори, що він мав би бути головним тренером, адже він поляк – по менталітету ближче, і по грошах, напевне, ближче було б. Але відіграв фактор сумніву: чи вистачить йому досвіду? Бо молодий все-таки. Справа не в тому, як тренувати, а як вести команду – вони всі зірки, всі вміють грати. Тому головне бути хорошим комунікатором", – пояснив Михайло Мельник.

Збірна України з волейболу: що відомо

  • У березні стало відомо, що посаду залишить латвієць Угіс Крастіньш. На чолі з попереднім тренером "синьо-жовті" дебютували у чвертьфіналах Євро та чемпіонату світу, а також вперше виграли Золоту Євролігу.
  • У разі свого затвердження, Лосано поєднуватиме роботу в збірній України та японському клубі "Джей-Ті Тандерс", який очолює з 2022 року.
  • Впродовж кар'єри Лосано ставав переможцем Кубка ЄКВ (1993) та Кубка виклику (1999) з італійськими "Гонзагою Міланом" та "Палермо" відповідно. А у 2009 році привів збірну Німеччину до дебютного "золота" Євроліги.