ФВУ визначилася з кандидатурою головного тренера чоловічої збірної України з волейболу: хто має очолити команду

Рауль Лосано. Фото: ВК "Джей-Ті Тандерс"

З 24 кандидатів федерація зупинилася на аргентинцеві Раулі Лосано.

Федерація волейболу України визначилася з кандидатурою нового головного тренера для чоловічої національної збірної. ФВУ оголосила, що рекомендуватиме на посаду аргетинця Рауля Лосано.

У березні стало відомо, що посаду залишить латвієць Угіс Крастіньш. На чолі з попереднім тренером "синьо-жовті" дебютували у чвертьфіналах Євро та чемпіонату світу, а також вперше виграли Золоту Євролігу.

"Час не стоїть на місці, — пояснив президент федерації Михайло Мельник. — Останнім часом збірна України не виправдовувала тих сподівань, які на неї покладені".

"Треба щось змінювати і вдосконалюватися. Дякуємо панові Крастіньшу за сім років добросовісної праці. Надалі ми і спонсор команди, компанія «Епіцентр», плануємо співпрацю з іншими закордонними фахівцями".

67-річний аргентинець Лосано в разі свого затвердження поєднуватиме роботу в збірній України та японському клубі "Джей-Ті Тандерс", який очолює з 2022 року.

Збірна України стане шостою національною командою в кар'єрі Лосано. Раніше аргентинець працював з Іспанією, Польщею, Німеччиною, Іраном і Китаєм.

ФВУ зазначає, що вела переговори з 24 тренерами з різних країн. Саме Лосано федерація рекомендуватиме на затвердження комісії Мінмолодьспорту, що й має офіційно призначити аргентинця на посаду.

Також у федерації анонсували призначення асистентом Лосано "дуже авторитетного" тренера. Ім'я спеціаліста наразі не називають — тривають переговори.

Рауль Лосано: головні здобутки тренера

  • Віцечемпіон світу 2006 року на чолі збірної Польщі.
  • Клубний чемпіон світу-1992 з італійським клубом "Гонзага Мілан".
  • З іншою італійською командою, "Тревізо", виграв "срібло" Ліги чемпіонів сезону 2000/01.
  • Переможець Кубка ЄКВ (1993) та Кубка виклику (1999) з італійськими "Гонзагою Міланом" та "Палермо" відповідно.
  • У 2009 році привів збірну Німеччину до дебютного "золота" Євроліги.