"Це було краще, ніж Олімпіада". На Кубку світу з важкої атлетики побили світовий рекорд у вазі 59 кг: як це сталося

Ло Шифанг - переможниця етапу Кубка світу з важкої атлетики. Getty Images/Ni Minzhe

Лідерка світового рейтингу ще покращила найкращий результат в історії на останньому кваліфікаційному турнірі до Олімпіади-2024.

На Кубку світу з важкої атлетики, що проходить у таїландському Пхукеті, оновили світовий рекорд у вазі 59 кг. Його авторкою стала китаянка Ло Шифанг.

Етап Кубка світу у Пхукеті — останній кваліфікаційний турнір до Олімпійських ігор-2024. Участь у цих змаганнях є обов'язковою для відбору на Ігри у Парижі, внаслідок чого на нього прибули провідні важкоатлети світу.

Серед учасниць Кубка світу була й українка Каміла Конотоп. Чинна чемпіонка Європи взяла участь у процедурі зважування, однак на самому турнірі не виступила. Натомість самі змагання закінчилися з оновленням світового рекорду.

Що саме сталося на Кубку світу?

  • Змагання з важкої атлетики тривали у два етапи: спершу спортсменки виконували спробу у ривку, після чого — у поштовху.
  • Участь на етапі Кубка світу у вазі 59 кг взяли одразу три чемпіонки Олімпійських ігор у Токіо: Хіділін Діас (55 кг), Ко Сін-Чунь (59 кг) та Мод Шаррон (64 кг). Усі вони змагалися в одній ваговій категорії, 59 кг.
  • За результатами ривку у лідерки вийшли дві важкоатлетки: представниця Північної Кореї Кім Гіон та китаянка Ло Шифанг, які змогли підняти вагу 108 кг.
  • У поштовху Шифанг та Гіон також зайняли місця у топ-2. Однак результат китаянки виявився найкращим — вона підняла вагу 140 кг (на 8 кг більшу за північнокореянку).
  • Підсумковий результат Шифанг — 248 кг. Цей результат став новим світовим рекордом (попереднє досягнення, яке у 2021 році встановила Ко Сін-Чунь з Китайського Тайбею, китаянка покращила на 1 кг).

За подіум змогла зачепитися лише одна з трьох олімпійських чемпіонок Токіо — Шаррон завершила змагання з результатом у 236 кг. І після завершення виступу відзначила високий рівень конкуренції та закономірний підсумок у вигляді нового світового рекорду.

"Це була найкраща сесія змагань, у якій я коли-небудь змагалася. І не лише через те, що це був мій найкращий виступ. Три олімпійські чемпіонки змагаються в одному турнірі, Ло [Шифанг]. Надзвичайно багато якісних, професійних [спортсменок] на платформі. Це можна було відчути і в роздягальні. Це краще, ніж Олімпіада. Неймовірно", — цитує слова Шаррон офіційний сайт Міжнародної федерації важкої атлетики.

Що відомо

  • Рейтинговий список визначить топ-10 важкоатлетів, що виступлять на Олімпіаді-2024.
  • Крім Каміли Конотоп, на Кубку світу в Пхукеті виступлять ще три важкоатлетки: Світлана Самуляк та Ганна Давидова (вага 64 кг) та Анастасія Манєвська (87 кг).
  • Рейтингові списки у важкій атлетиці оновляться після завершення Кубка світу у Пхукеті.