Олімпійський чемпіон зі стрибків з трампліна Превц завершив кар'єру. На останньому етапі Кубка світу він здобув "золото"

Петер Превц. AP/Darko Bandic

Як це сталось.

Олімпійський чемпіон та переможець Кубка світу зі стрибків з трампліна Петер Превц завершив кар'єру. Останнім стартом словенського спортсмена став домашній етап сезону у Планиці.

31-річний Превц у лютому 2024 року оголосив про рішення піти зі спорту після Кубка світу 2023/24. Сезон завершився змаганнями у Планиці у неділю, 24 березня.

На заключному етапі Превц здобув першу перемогу на Кубку світу з 2020 року. У п'ятницю, 22 березня, словенець виграв змагання на польотному трампліні: спершу стрибнув на 237.5 метра, а потім — на 231 метр.

Свої останні стрибки — на 233.5 та 226.5 метра — Превц виконав на останньому етапі з польотного трампліна, що пройшов у Планиці 24 березня. Набравши у сумі 422.5 бала, спортсмен посів шосте місце.

"Пишаюся тим, що провів на Кубку світу 15 сезонів. За цей час я досяг багатьох чудових результатів. Також дуже пишаюся тим, що вся ця дисципліна виросла разом зі мною в Словенії. Ми вийшли на міжнародний рівень. Сподіваюся, я довів молоді, що успіх не залежить від техніки. На це впливають наші особисті рішення", — сказав Превц після завершення кар'єри.

Петер Превц: головні досягнення у кар'єрі

  • Чотириразовий призер Олімпійських ігор, зокрема володар золотої медалі у змішаній команді на Іграх-2022.
  • Переможець Кубка світу зі стрибків з трампліна у сезоні 2015/16. Загалом на рівні КС здобув 24 золоті нагороди.
  • Триразовий чемпіон світу зі стрибків з польотного трампліна: одне "золото" — особисте, два — у команді. Переможець Турне чотирьох трамплінів у 2016 році.
  • Перший стрибун з трампліна в історії, який полетів на 250 метрів. Це національний рекорд Словенії.

Стрибки з трампліна: що відомо

  • Україну на Кубку світу зі стрибків з трампліна у сезоні 2023/24 представляли Євген Марусяк та Віталій Калініченко.
  • Марусяк на заключному етапі сезону у Планиці встановив національний рекорд України за дальністю стрибків з трампліна — 228.5 метра.
  • У загальному заліку Кубка світу 2023/24 Марусяк посів 45-те місце, Калініченко не набирав очок у цьому сезоні.