В ОКР заявили, що МОК вимагатиме від "нейтральних" атлетів засудити війну в Україні перед Олімпіадою-2024

ОКР. Фото: AP Photos

Це нібито один з критеріїв допуску на Ігри.

Президент Олімпійського комітету Росії (ОКР) Станіслав Поздняков заявив, що одним із критеріїв допуску російських спортсменів до Олімпійських ігор 2024 року буде засудження війни Росії проти України. Позднякова цитує пропагандистське видання "РИА Новости".

Наприкінці 2023 року російських та білоруських спортсменів допустили на Олімпіаду-2024 під "нейтральним" прапором. При цьому в Міжнародному олімпійському комітеті (МОК) вказували, що відповідні атлети мають виконати всі критерії допуску: не мати відношення до збройних сил Росії та Білорусі чи інших військових формувань, а також не бути поміченими в активній підтримці війни в Україні.

Наразі на Ігри в Парижі кваліфікувались лише 18 "нейтральних" спортсменів з Росії та Білорусі. За словами Позднякова, у разі реєстрації на Олімпіаду від них вимагатимуть "засудити СВОТак в Росії називають повномасштабну війну проти України.".

"Будуть визначені умови поведінки на Олімпійських іграх, які будуть чітко відповідати принципам, що були озвучені на грудневому виконкомі МОК. Спортсмени, які беруть участь [в Олімпіаді], повинні засуджувати СВО, підписувати деякі інші документи, які, з погляду юристів правового управління ОКР, можуть призвести до негативних наслідків у вигляді порушення російського законодавства", — заявив Поздняков.

У січні 2024 року повідомлялось, що МОК організує додаткову перевірку "нейтральних" атлетів перед їх допуском на Ігри-2024. Організація "перевірятиме кожного з цих спортсменів, щоб переконатися, що вони не порушують рекомендацій".

Олімпійські ігри-2024 відбудуться з 26 липня до 11 серпня у Парижі. Участь в Олімпіаді "нейтральних" спортсменів з Росії та Білорусі дозволена лише в особистих турнірах — у командних продовжує бути чинною заборона на участь представників цих країн.

Допуск росіян до Олімпіади-2024: що відомо?

  • Латвійський олімпійський чемпіон Токіо-2020 з баскетболу 3х3 Науріс Мієзіс планує бойкотувати Олімпіаду-2024 через допуск до змагань атлетів з Росії.
  • World Athletics не повертатиме російських та білоруських спортсменів до змагань з легкої атлетики, попри останні рішення Міжнародного олімпійського комітету.
  • У вересні 2023 року делегати Генасамблеї Міжнародного паралімпійського комітету підтримали участь "нейтральних" росіян та білорусів у Паралімпійських іграх-2024.