Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Сподівалася на щасливий кінець". Чемпіонка світу з біатлону Коукалова планувала поновити кар'єру в сезоні 2023/24

Габріела Коукалова з медаллю ЧС-2015. Фото: Christine Olsson/AFP via Getty Images

Завадив розрив меніска та старі травми.

Дворазова чемпіонка світу з біатлону, чешка Габріела Коукалова планувала виступити на чемпіонаті світу-2024 у Новому Месті. Про це колишня спортсменка розповіла на прем'єрі автобіографічного фільму в Празі.

Останній сезон у кар'єрі 34-річної Коукалової — 2016-2017 років. За кар'єру біатлоністка вигравала медалі Олімпійських ігор та чемпіонатів світу, а також здобула Великий кришталевий глобус Кубка світу.

За словами Габріели, вона планувала знову виступити перед чеськими вболівальниками на домашньому чемпіонаті світу, що відбувся в лютому. Підготовку до виступів у нинішньому сезоні титулована біатлоністка розпочала ще у 2022 році.

"Я сподівалася на щасливий кінець, — цитує Коукалову чеський портал iDNES.cz. — Усе мало вести до мого повернення до змагань у сезоні 2023/24 і старту на [ЧС-2024] у Новому Месті, навіть якщо лише в естафеті".

"Перші кілька тижнів я навіть думала приймати знеболювальні. Але врешті посміялася й цього не зробила. На біговій доріжці мене вистачало лише на дві хвилини. [...] Але тиждень за тижнем біль проходив, і мені вдалося досягти певних м'язів".

"Була домовленість, що я випробую власне тіло. Якщо я виконаю всі цілі, які переді мною поставив [тренер Онджей Рибар], я знову підпишуся на антидопінгову програму".

"Після восьми місяців [підготовки] я пройшла шлях від неможливості пробігти кілометр до такого рівня, що на пів хвилини наближалася до свого часу, коли в мене все складалося. Мене здивувало, що за такий короткий час я змогла набрати таку форму".

Підготовка Коукалової врешті зірвалася після прогулянки з власним собакою, що призвела до серйозної травми чемпіонки світу 2015 та 2017 років. Наприкінці березня 2023 року Габріела мусила пройти операцію.

"Я вийшла на прогулянкою із собакою, і коли він мене потягнув, я порвала меніск. До того в мене кілька тижнів були набряклі коліна після кожного тренування, плюс проблеми з пальцем".

"Водночас декілька спеціалістів погоджувалися, що навіть мої суглоби великих пальців потребували оперативного вирішення, якщо я хотіла виступати на найвищому спортивному рівні. [...] Якби я була спраглою [до повернення], я б спробувала, принаймні на два сезони. Але часу немає".

У сезоні 2023/24 до професійних виступів після майже п'яти років повернулася триразова олімпійська чемпіонка зі Словаччини Анастасія Кузьміна. Цього року біатлоністка виступила на чемпіонатах Європи та світу, а також посіла шосте місце в спринті Кубка IBU в Обертілліасі.

Хто така Габріела Коукалова?

  • 39-річна чеська ексбіатлоністка.
  • Чемпіонка світу 2015 та 2017 років у змішаній естафеті та спринті відповідно. На рівні світової першості здобула шість нагород різних ґатунків.
  • Траризова олімпійська призерка, зокрема володарка двох срібних нагород 2014 року в змішаній естафеті та масстарті.
  • Володарка Великого кришталевого глобуса Кубка світу 2015/16. За кар'єру здобула шість Малих кришталевих глобусів у всіх чотирьох особистих дисциплінах.
  • У лютому 2024 року Коукалова увійшла до Зали славу біатлону, зі шведкою Магдаленою Форсберг та французом Рафаелем Пуаре.