Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу

"Особливий момент". Новозеландець Керр виграв "золото" ЧС у стрибках у висоту з національним рекордом

Ексклюзивно
Емоції Геміша Керра після оновлення особистого рекорду на ЧС у приміщенні. Фото: MI News/NurPhoto via Getty Images

Ексклюзивний коментар чемпіона світу зі стрибків у висоту в приміщенні для Суспільне Спорт.

27-річний Геміш Керр – новий чемпіон світу зі стрибків у висоту в приміщенні. Новозеландський атлет переміг на першості у Глазго та завоював своє перше міжнародне "золото". До того в його активі була "бронза" світової першості у приміщенні у 2022 році, а також участь у фіналі Олімпіади-2020.

У Глазго Керр захопив лідерство уже з перших стрибків і гарантував собі "золото" без жодної помилки – єдиним підкорив планку на 2.31 м, а загалом взяв п'ять висот з першої спроби. Уже наодинці в секторі Геміш спробував повторити свій особистий рекорд – 2.34 м, що йому не вдалося зробити з першого стрибка.

Тоді новозеландець переніс дві спроби на 2.36 м – і з останнього стрибка таки взяв планку. Таким чином, Керр встановив свій новий особистий рекорд і оновив рекорд Нової Зеландії – 2.36 м. Він також став першим в історії країни чемпіоном світу у приміщенні не у штовханні ядра.

"Це такий особливий момент для мене та моєї країни. У нас були великі цілі на цей сезон, ми трансформуємо їх у результат. Попереду ще дуже багато роботи, але я дуже щасливий тим, що досяг тут", – сказав після виступу Керр в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Для виграшу "золота" Керру вистачило б і стрибка на 2.28 м, а тим паче на 2.31 м. Новозеландець підтверджує, що це доволі нетипова висота для перемоги на чемпіонаті світу. Але підкреслює, що для нього важливо було показати, на що готовий.

"Перемагати з 2.31 м не так вражаюче, як з 2.36 м – я хотів показати, що не лише став чемпіоном, а й перебуваю у хорошій формі. 2.28 м для медалі? Так, це низько. Але я фокусувався не на цьому, а на своїх стрибках.", – пояснив новозеландець.

Хоча у Глазго не приїхали чинні олімпійські чемпіони, Геміш називає цей старт своєрідною репетицією Олімпіади-2024 у Парижі. Окремо він згадав про Олега Дорощука та його стрибки.

"Ми, звісно, усі хотіли скористатися можливістю [виграти "золото" за відсутності Джанмарко Тамбері та Мутаза Баршима], але хлопці у секторі й без них двох були вкрай сильними. Емоції, з якими я виступав тут, будуть приблизно такими ж, як на Олімпіаді в Парижі – це хороший знак, – відповів Керр. – Щодо Олега Дорощука – він хороший суперник, приємно бачити його прогрес цього року. На жаль, він не стрибнув так високо, як він хотів на чемпіонаті світу. Але він буде точно готовим в Парижі, я впевнений".

Свої найкращі стрибки у кар'єрі новозеландець показує саме у приміщенні, що нетипово для представників Океанії – новозеландці та австралійці зазвичай не стрибають не на відкритому повітрі. Наприклад, Нікола Оліслагерс – чемпіонка у жіночих стрибках у висоту – проводила свій перший старт у приміщенні за 7 років. Натомість попередній рекорд Керра був встановлений теж у приміщенні, а в Глазго він здобув не лише "золото", а й показав, як пристосовуватися до непростого покриття.

"Покриття тут дуже швидке, це правда. Саме тому я почав стрибати з 2.15 м, хоча відкривати змагання звик з вищих планок, – щоб призвичаїтися. Якщо глянути на мої стрибки під час фіналу, то з кожним наступним – я почувався все краще й краще. Потрібен був час і терпіння для цього – мені вдалося, але далеко не всі змогли це зробити", – пояснив Керр.

Хто такий Геміш Керр

  • 27-річний новозеландський стрибун, новий чемпіон світу в приміщенні.
  • Для Керра це друга медаль на ЧС у приміщенні. На попередній світовій першості, що відбулася у Белграді у 2022 році, новозеландець виборов "бронзу".
  • Керр — 8-разовий чемпіон Нової Зеландії зі стрибків у висоту. А також 2-разовий чемпіон Океанії (у 2019 та 2022 роках).