Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу

"Хто не скористався такою можливістю – той дурень". Олег Дорощук самокритично оцінив фініш четвертим на ЧС у приміщенні

Ексклюзивно
Олег Дорощук. Фото: Anne-Cristine Poujolat/AFP/Getty Images

Ексклюзивний коментар Олега Дорощука для Суспільне Спорт у Глазго.

22-річний стрибун у висоту Олег Дорощук – четвертий на дебютному чемпіонаті світу у приміщенні. По ходу сезону спортсмен з Кропивницького двічі оновив особистий рекорд, уперше в кар'єрі взяв планку на висоті 2.30 м та зрештою зміг відібратися на світову першість, куди потрапляли тільки 12 атлетів.

Безпосередньо на чемпіонаті світу Дорощук розпочав виступ з трьох поспіль успішних стрибків – з першої спроби взяв 2.15 м, 2.20 м та 2.24 м. На висоту 2.28 м українець підійшов у статусі одного з лідерів, хто не робив помилок. Утім, ця висота стала останньою для Дорощука – за три спроби він її не підкорив.

Зрештою, саме на висоті 2.28 м були розіграні медалі — лише три спортсмени змогли взяти її, а Дорощук фінішував четвертим. В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт у Глазго після завершення змагань спортсмен заявив, що незадоволений собою і цим результатом.

"Стрибалося добре, нормальні спроби були. Поки трохи не розумію, що таке. Можливо, трохи перегорів, бо дуже хотів тут нормально виступити. Так легко можна було забирати тут медаль, що мені аж соромно – стрибни 2.28 м з будь-якої спроби і ти в трійці. Не виконав свою ціль, на сьогодні для мене – це програш. Не добився того, чого прагнув. 2.24 м – це не результат взагалі", – оцінив свій виступ Дорощук.

Ще перед чемпіонатом світу в інтерв'ю для Суспільне Спорт Олег відзначав, що прагнутиме оновити особистий рекорд. Уже після виступу він відзначив, що саме бажання, ймовірно, і стало причиною "перегорання" ще до старту.

Водночас відсутність особистого тренера в Глазго українець не називає ключовою проблемою. Під час змагань йому підказував у секторі Андрій Проценко, а з трибун давала вказівки Тетяна Степанова, тренерка Ярослави Магучіх. І хоча у другому і третьому стрибку на 2.28 метра українець збивав планку уже п'ятками, Дорощук не думає, що тренер допоміг би йому у цих спробах.

"Що зробив би тренер? Підняв би мені п'ятку? На 2.28 м я йшов від найгіршої до найкращої спроби – у третій думав, що взяв, – пояснив Олег. – Було б добре, якби тренер був [тут]. Але не можу сказати, що це зіграло ключову роль".

Фініш на четвертому місці Олег Дорощук не вважає хорошим показником, для нього це втрачений шанс на медаль.

"Перше що я сказав собі [після третьої невдалої спроби на 2.28 м]: "Ти програв, ти четвертий, дерев'яна медаль, повішай сам собі і йди на тренування завтра зранку". Багато кого тут немає, тож така можливість [поборотися за подіум] рідко буває. Хто не скористався нею – той дурень. Я хочу бути першим, для чого мені ця дерев'яна медаль. Що вона мені дає? Ні холодно, ні тепло. Ти четвертий — молодець. Це не той рівень, якого я прагну і на якому я хочу зупинитися", – резюмував Дорощук.

Четверта позиція, водночас, може стати додатковою мотивацією для подальшої боротьби Дорощука. Він погоджується з цією думкою, а сам сезон вважає незавершеним через результат на світовій першості.

"У мене вже цих реваншів було [багато], але жодного разу поки не здобув перемогу. Звичайно, це підштовхує [рухатися далі], може нарешті уже підштовхне нормально на 2.40 м, – пояснив Олег. – Сезон такий який мав би бути, але незавершений. Якби я тут ще гарно виступив, хоча б як я виступав до того - 2.27, 2.28, 2.30 м. Хоча б цей рівень, уже було б краще. Сам результат — 2.24 м — уже не результат на сьогодні".

Олег Дорощук: усі результати сезону

  • Переміг на Меморіалі Дем'янюка (2.24 м) — першому особистому старті сезону.
  • Став чемпіоном України у приміщенні. Стрибок на 2.29 м оновив його особистий рекорд.
  • Здобув дві "бронзи" на міжнародних змаганнях у чеському Густопече та словацькій Банській Бистриці.
  • У Банській Бистриці також вдруге за сезон оновив особистий рекорд — стрибнув на 2.30 м.
  • Дебютував на чемпіонаті світу з легкої атлетики у приміщенні — посів четверте місце.