Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу

"Треба підтягуватися тепер мені". Андрій Проценко очікує на боротьбу за місце в збірній після складного зимового сезону

Ексклюзивно
Андрій Проценко. Фото: Ben Stansall/AFP/Getty Images

Ексклюзивний коментар українського стрибуна для Суспільне Спорт у Глазго.

Збірна України завершила виступи на чемпіонаті світу з легкої атлетики у приміщенні. Останнім фіналом за участі українців стали чоловічі стрибки у висоту, де виступили Олег Дорощук та Андрій Проценко.

Дорощук, який дебютував на ЧС у приміщенні, завершив змагання за крок від подіуму — з результатом 2.24 метра став четвертим. А ось Проценко, який вп'яте виступав на ЧС у приміщенні, взяв лише одну висоту, 2.15 м, і посів 11-те місце.

Для Проценка це другий поспіль фініш за межами топ-10 на чемпіонатах світу. Торік на ЧС у Будапешті, що проходив на відкритому повітрі, він також посів 11-те місце — тоді завершив змагання з результатом 2.25 метра.

Перед чемпіонатом світу в Глазго український легкоатлет мав три зимові старти, найкращий стрибок показав у Банській Бистриці, де подолав планку 2.20 м. Проте на чемпіонаті світу, попри підготовку, не зміг виступити краще.

"Див не буває, — розповідає Проценко в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт. — Звичайно, я їхав і не планував стрибнути [лише] 2.15 м. Дуже задоволений, що можу в 35 років виступати на чемпіонаті світу. Але я сподівався стрибнути вище. Боротися та стрибати мінімум 2.24 м".

Під час підготовки до сезону у Проценка виникали проблеми зі здоров'ям, які вплинули на кількість його стрибкових тренувань, а також на виступи на змаганнях. Один зі стартів він припинив достроково. Перед стартом у Глазго Проценко в коментарі Суспільне Спорт відзначав, що йому не вистачало кількості змагальних стрибків і він до останнього сумнівався, чи змагатися на світовій першості.

"З чим пов'язаний такий результат? З підготовкою до сезону. Трішки не все складалося. Зрозумів, що потрібно бути більш впевненим, коли сюди їдеш. Впевненості не вистачило, бо сезон не склався, тож було важко себе налаштувати. Та й [покриття] специфічне: воно несе, а у [стрибках] потрібно не лише бігти, але й відштовхуватися. Не всі можуть в неї влучити. З цим виникали труднощі.

Чи не шкодую про рішення не пропускати зимовий сезон? Не знаю, важко судити. Просто мені хотілося [виступити]. Думав, що [вирішуватиму] після стартів, але вони склалися незрозуміло. Здавалося, що лише почав розстрибуватися, а змагання закінчилися. А тут чемпіонат світу — їхати чи не їхати? Ми планували це, тож вирішили спробувати. Не вийшло цього разу".

Після завершення виступів Проценко активно підтримував Олега Дорощука, який стартові три планки взяв з першої спроби. І наголошує: більше засмучений тим, що його партнеру по збірній не вдалося потрапити на подіум, аніж своїм виступом.

"Що говорив Олегові Дорощуку під час змагань? Намагався йому підказати, бо він дуже добре готовий. Шкода, що так вийшло. Медаль була майже його. Не знаю, наскільки сильно він засмутився, але мені більше шкода його виступу, а не свого".

Олег Дорощук у сезоні 2024 року оновив особистий рекорд: стрибнув на 2.30 м. Фото: Michael Steele/Getty Images

Щодо подальших планів, то Проценко відзначив, що хоче обстежити коліно, яке його періодично турбує. І наголошує: мусить зосередитися влітку не лише на міжнародних стартах, але й у тому, щоб виграти конкуренцію на внутрішній арені для потрапляння на Олімпійські ігри-2024.

"Сходжу, обстежу коліно і почну підготовку до літнього сезону. Конкуренція у нас в країні зросла, тож треба боротися, щоб кудись їхати. Потрібно підтягуватися тепер не їм, а мені. Чи заважало коліно під час фіналу? У дорозі я його відчував, але наразі воно дискомфорт не приносило. З меніском у мене періодично виникають труднощі, зараз іноді буває запалення і відходить. Хочу обстежитися, що там є, щоб я не почав навантаження, а з ним чогось не трапилося".

Андрій Проценко: що відомо

  • 35-річний український легкоатлет, що спеціалізується на стрибках у висоту. Один з дванадцяти атлетів в історії, що брали висоту 2.40 метра.
  • В активі Проценка — шість медалей на рівні чемпіонатів світу та Європи як на відкритому повітрі, так і у приміщенні.
  • Проценко — триразовий учасник Олімпійських ігор. Найкращий результат спортсмена — четверте місце у Ріо-2016.
  • Андрій виграв чотири етапи Діамантової ліги. Востаннє він тріумфував на рівні ліги влітку 2022 року, коли посів перше місце у швейцарській Лозанні.