Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу

"В Україні кращого немає". Анна Плотіцина фінішувала на 32-му місці чемпіонату світу з бігу на 60 м з бар'єрами

Ексклюзивно
Анна Плотіцина. Фото: Ulf Schiller / Athletics.ch

Як виступила українська бігунка.

Заключний змагальний день на чемпіонаті світу-2024 у приміщенні розпочався для України з кваліфікації з бігу на 60 метрів з бар'єрами. Участь у ній взяла 37-річна Анна Плотіцина.

Плотіцина вп'яте у кар'єрі виступила на чемпіонаті світу в приміщенні. У 2018 та 2022 роках українська бігунка долала кваліфікацію, але припиняла участь на стадії півфіналу.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з легкої атлетики у приміщенні. Дивіться пряму трансляцію змагань 1-3 березня на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

На ЧС-2024 Плотіцина відібралася за прохідним місцем у рейтингу. Однак на самому чемпіонаті припинила виступи вже у кваліфікації.

Як виступила Анна Плотіцина?

  • Плотіцина потрапила у п'ятий кваліфікаційний забіг. Разом з нею в одному забігу змагалася угорка Лука Козак, срібна призерка Євро-2022 на 100 метрівці з бар'єрами, а також Масай Расселл — бронзова призерка юніорських Панамериканських ігор-2017.
  • Дистанцію Плотіцина подолала за 8.22 секунди — третій найшвидший забіг у сезоні. Цей результат став п'ятим за підсумками кваліфікаційного забігу.
  • Загалом же кваліфікацію Плотіцина завершила 32-ю з 39 учасниць, що пробігли дистанцію. Найшвидшою на цьому етапі стала полька Пія Скшишовська, яка подолала її з особистим рекордом сезону (7.80 секунд).

Після завершення кваліфікації Плотіцина дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому зазначила, що зробила все можливе, щоб показати хороший результат.

"Зробила все, що в моїх силах. Нарікати нема на що. Задоволена бути тут, бути частиною української команди на світовій арені", — сказала після забігу атлетка.

"Результат? В Україні кращого немає, тому окей. Результат добрий. Літній сезон? Олімпійські ігри плануються", — додала Плотіцина.

Хто така Анна Плотіцина?

  • 37-річна українська бігунка, представниця Сумщини.
  • Плотіцина — учасниця Олімпійських ігор 2016 року, де зупинилася на стадії відбору.
  • 13-разова чемпіонка України з бігу на 60 метрів з бар'єрами та 10-разова — на 100-метрівці з бар'єрами.
  • Учасниця двох фіналів Євро в приміщенні на 60 метрах з бар'єрами: у 2017 році зупинилася за крок від подіуму (четверте місце).
  • Особистий рекорд Плотіциної на 60 метрів з бар'єрами — 7.92 секунди, його продемонструвала на Євро у 2017 році.