Збірна України вдруге поспіль обіграла Ізраїль у відборі на жіноче Євро з гандболу: турнірна таблиця

Жіноча збірна України з гандболу. Фото: ФГУ

Як пройшов матч.

Збірна України з гандболу здобула третю перемогу у відборі на жіночий чемпіонат Європи. "Синьо-жовті" вдруге поспіль обіграли команду Ізраїлю — 32:28.

Кваліфікацію на чемпіонат Європи Україна розпочала у жовтні 2023 року, зігравши два матчі: програла Німеччині (24:31), після чого здолала Словаччину (25:20). А вже у грудні "синьо-жовті" виступили на чемпіонаті світу, де вперше за 18 років вийшли в основний раунд.

Відбір на Євро українки відновили наприкінці лютого 2024 року першим матчем проти Ізраїлю. У другому таймі "синьо-жовті" втратили перевагу у вісім м'ячів, однак у підсумку здобули мінімальну перемогу — 28:27.

Другий поєдинок проти ізраїльтянок пройшов на номінально домашній арені для України в Словаччині. Господарки проводили другу гру після зміни тренера.

Як минув матч Україна — Ізраїль?

• На старті зустрічі Україна вирвалась вперед у рахунку — 6:3. Ізраїль зумів відновити паритет — 9:9, однак після цього "синьо-жовті" зробили ще один ривок та пішли на перерву з комфортною перевагою у п'ять м'ячів — 19:14.
  • На початку другої половини матчу Ізраїль скоротив відставання до трьох голів. Утім, українки не підпускали суперниць на відстань одного чи двох м'ячів, а від середини тайму відновили перевагу у 4-5 голів.
  • Кінцівка матчу пройшла у доволі спокійному для України ритмі — "синьо-жовті" уникнули повторення драматичних останніх хвилин попереднього поєдинку. У підсумку — перемога українок з рахунком 32:28.

Гандбол (жінки). Кваліфікація Євро-2024

Україна — Ізраїль 32:28 (19:14)

Україна вийшла на проміжне перше місце у групі, випередивши Німеччину. Однак німкені наразі провели лише два матчі у відборі: поєдинок з Ізраїлем, який мав пройти у жовтні 2023 року, перенесли через напад ХАМАС.

Турнірна таблиця групи 2

1. Україна — 6 очок (4 матчі), 109:106 (різниця голів)
  2. Німеччина — 4 (2), 71:42
  3. Словаччина — 2 (3), 69:87
  4. Ізраїль — 0 (3), 77:91

Два заключні поєдинки у відборі на Євро Україна проведе у квітні. 4 квітня "синьо-жовті" зіграють проти Німеччини, а 7-го зустрінуться зі Словаччиною.

Кваліфікація на Євро з гандболу: що відомо

• Наступне жіноче Євро з гандболу пройде з 28 листопада до 15 грудня 2024 року в Австрії, Угорщині та Швейцарії.
  • Континентальна першість 2024 року вперше відбудеться за участі 24 збірних. Останній формат передбачав змагання 16 команд.
  • До фінальної частини Євро-2024 напряму вийдуть топ-2 кожної групи, а також чотири найкращі команди з тих, що посядуть треті місця.
  • Україна востаннє кваліфікувалася до фінальної частини Євро у 2014 році, де програла усі три матчі групового етапу, а востаннє вигравала матч групового етапу ще у 2010-му.