Біатлон: Кубок IBU

Україна замкнула топ-5 медального заліку юніорського ЧС-2024 з біатлону: всі нагороди

Олександра Меркушина — чемпіонка світу-2024 серед дівчат. Фото: Osula/IBU

Олександра Меркушина виборола перше "золото" збірної на турнірі з 2019 року.

В естонському Отепяе офіційно завершився чемпіонат світу з біатлону серед юніорів та юнаків. З 23 лютого на турнірі розіграли 18 комплектів нагород у двох вікових категоріях.

Україна була представлена на чемпіонаті у всіх 18 стартах. Турнір збірна завершила з двома нагородами й трьома особистими фінішами в топ-10.

Як виступила збірна України на ЧС-2024?

• Першу медаль Україна здобула в Естонії на п'ятий день чемпіонату. Олександра Меркушина виграла дівочий масстарт-60 й додала "золото" до двох своїх бронзових нагород ЧС від минулого року.

• Друга медаль "синьо-жовтих" припала вже на останній день чемпіонату. В юніорській естафеті серед чоловіків українці здобули "срібло" й поступилися першою сходинкою лише команді Норвегії.
  • Срібний призер юніорської естафети Віталій Мандзин двічі завершував особисті гонки в топ-10: став 10-м у спринті та фінішував на підступах до подіуму в масстарті-60 — четверте місце.
  • Серед юнаків топрезультат України в особистих гонках — 40-ві місця Олександра Біланенка в спринті й індивідуальній гонці. Серед юніорок "синьо-жовтих" найкращий результат демонструвала Олена Городна — три особистих фініші в топ-20.

ЧС-2024: всі нагороди збірної України

• "золото": Олександра Меркушина (масстарт-60, дівчата)
  • "срібло": Степан Кінаш, Богдан Борковський, Сергій Супрун, Віталій Мандзин (юніорська естафета, чоловіки)

Мандзин, Супрун, Борковський та Кінаш — на подіумі ЧС-2024 зі "сріблом" естафети. Фото: Osula/IBU

ЧС-2024: топрезультати України в усіх гонках

• Змішана естафета, юнаки: 15-те місце
  • Змішана естафета, юніори: 8
  • Індивідуальна гонка, юнаки: 40 (Олександр Біланенко)
  • Індивідуальна гонка, дівчата: 21 (Олександра Меркушина)
  • Індивідуальна гонка, юніори: 18 (Степан Кінаш)
  • Індивідуальна гонка, юніорки: 19 (Олена Городна)
  • Спринт, юнаки: 40 (Олександр Біланенко)
  • Спринт, дівчата: 11 (Олександра Меркушина)
  • Спринт, юніори: 10 (Віталій Мандзин)
  • Спринт, юніорки: 18 (Олена Городна)
  • Масстарт-60, юнаки: 58 (Микола Грущак)
  • Масстарт-60, дівчата: "золото" (Олександра Меркушина)
  • Масстарт-60, юніори: 4 (Віталій Мандзин)
  • Масстарт-60, юніорки: 15 (Олена Городна)
  • Естафета, юнаки: 16
  • Естафета, дівчата: 11
  • Естафета, юніори: "срібло"
  • Естафета, юніорки: 8

У медальному заліку Україна посіла п'яте місце з двома нагородами. На першому місці чемпіонат завершила збірна Норвегії, що здобула 14 медалей (вісім — золотих).

Що означають результати України?

• Україна завершує юніорський чемпіонат світу із "золотом" вперше з 2019 року, коли з двома перемогами стала п'ятою в медальному заліку словацького Осрблі.
  • П'яте місце в медальному заліку — найкращий результат України на юніорському чемпіонаті світу з 2015 року (2+1+1 — четверте місце).