Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

Йоганнес Бьо вперше за п'ять років здобув Малий кришталевий глобус Кубка світу в індивідуальній гонці

Йоганнес Бьо. Фото: Petr David Josek / AP Photos

Ювілейний, десятий трофей у кар'єрі норвежця.

На Кубку світу 2023/24 з біатлону завершилися змагання в індивідуальній гонці. Останній старт у дисципліні серед чоловіків пройшов у норвезькому Голменколлені: змагання виграв норвежець Штурла Легрейд.

Чинний лідер загального заліку Кубка світу Йоганнес Бьо цього разу залишився поза подіумом — п'яте місце. Досі в "індивідуалках" цього сезону він незмінно здобував медалі: "бронзу" в Естерсунді та "золото" короткої гонки в Антгольці.

Врешті результату Йоганнеса вистачило, аби виграти перший Малий кришталевий глобус у сезоні серед чоловіків. На 30 залікових очок норвежець випередив у відповідному заліку свого брата Тар'єя, що здобув у Голменколлені "срібло".

Минулорічний переможець заліку індивідуальних гонок, норвежець Ветле Крістіансен цього сезону замкнув топ-5. У Голменколлені він вперше в сезоні виграв медаль у цій дисципліні: випередив у боротьбі за "бронзу" француза Еріка Перро.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки Кубка світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Кубок світу: топ-5 заліку індивідуальних гонок (чоловіки)

 1. Йоганнес Бьо (Норвегія) — 195 очок
 2. Тар'єй Бьо (Норвегія) — 165
 3. Роман Реєс (Німеччина) — 137
 4. Штурла Легрейд (Норвегія) — 135
 5. Ветле Крістіансен (Норвегія) — 128

Що означає досягнення Йоганнеса Бьо?

 • За кар'єру Бьо, чинний чемпіон світу в індивідуальній гонці, здобув свій ювілейний, десятий Малий кришталевий глобус у всіх дисциплінах.
 • Залік "індивідуалок" норвежець виграв уперше за п'ять років — від сезону 2018/19, коли зібрав усі чотири Малих кришталеві глобуси.
 • Норвезькі біатлоністи незмінно виграють Малий кришталевий глобус в "індивідуалках" від 2021 року. Відтоді його здобували чотири різні біатлоністи: Штурла Легрейд (2021), Тар'єй Бьо (2022), Ветле Крістіансен (2023) та Йоганнес Бьо (2024).

Йоганнес Бьо: усі Малі кришталеві глобуси норвежця

 • Індивідуальна гонка: 2018, 2019, 2024
 • Спринт: 2019, 2021, 2023
 • Гонка переслідування: 2019, 2023
 • Масстарт: 2019, 2020

Що відомо?

 • Йоганнес Бьо також втримує червону майку лідера гонок переслідування із відривом у сім очок від партнера за збірною Йоганнеса Дале-Шевдаля.
 • У заліку масстартів Бьо-молодший ділить друге місце з Ветле Крістіансеном. Попереду — лише Дале-Шевдаль на відстані 15 балів.
 • У загальному заліку Кубка світу відстань Йоганнеса від найближчого переслідувача Тар'єя Бьо за підсумками "індивідуалки" Голменколлена скоротилася до 68 очок.