Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга
Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга

"Повела себе дуже погано". Гендиректор "Шахтаря" розповів, що ФІФА погрожувала клубу єврокубковим баном через борги

Гравці "Шахтаря". Фото: Marco Steinbrenner/DeFodi Images/Getty Images

За словами Сергія Палкіна, керівний орган футболу не хотів комунікувати з українськими командами.

Генеральний директор "Шахтаря" Сергій Палкін заявив, що ФІФА загрожувала відібрати у донецького клубу ліцензію на участь в єврокубках через борги. Функціонера цитує видання The National.

ФІФА після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну випустила доповнення до трансферних правил — Додаток 7. Ним керівний орган дозволив легіонерам в Україні та РФ призупиняти дію контрактів в односторонньому порядку.

Це правило серйозно вплинуло на кадрову ситуацію у "Шахтарі", який залишився без більшості легіонерів, серед яких і тренер команди Роберто Де Дзербі. За підрахунками "гірників", клуб зазнав фінансових збитків на 40 мільйонів євро, які він намагався відшкодувати через CAS.

За словами Сергія Палкіна, після повномасштабного вторгнення "Шахтар" намагався у прискореному порядку продати гравців та зв'язався з ФІФА для консультацій, однак міжнародна організація не пішла назустріч українським клубам.

"Коли почалася війна, всі чекали рішень ФІФА щодо наших гравців. Я зрозумів, що легіонери не залишаться, і ми почали їх продавати. Ми домовилися про продаж з агентами, гравцями та клубами щодо майже кожного футболіста. Я продовжував спроби зв'язатися з ФІФА, щоб отримати ясність. Нам потрібно було знати ситуацію щодо наших гравців, це було важко", — розповів Палкін.

"ФІФА майже не хотіла з нами спілкуватися. Ми намагалися поговорити з багатьма людьми з хорошими зв'язками, [проте] ФІФА не хотіла спілкуватися, і я не розумію [чому]. ФІФА повела себе дуже погано стосовно українських клубів. Не було відкритості, жодних дискусій про те, як нам допомогти".

Гендиректор "Шахтаря" стверджує, що ФІФА навіть погрожувала клубу баном у єврокубках — через трансферний борг у 40 мільйонів євро, який донеччани мали перед іншими командами.

"У нас був борг у 40 мільйонів євро за цих гравців [легіонерів, що покинули клуб], і їх дозволили відпустити безкоштовно. Водночас ФІФА сказала мені, що ми повинні сплатити ці борги, а якщо ми цього не зробимо, то вони відкличуть нашу ліцензію на участь у європейських змаганнях", — зазначив Палкін.

Керівник "Шахтаря" вважає, що найбільшу користь нове правило ФІФА принесло агентам, які отримали підвищені комісії за трансфери футболістів.

"Найбільшими переможцями були агенти гравців. Агенти нажилися на війні. Вони кажуть, що підтримують Україну, але гроші, які могли піти нам на інвестиції в гравців і їхній розвиток, пішли агентам. Агенти отримали гравців, які були майже безкоштовними, і вони могли домовитися про набагато більші комісії з клубами, яким вони їх продали".

"Шахтар": що відомо

  • Вже під час повномасштабного вторгнення "Шахтар" здійснив найдорожчий трансфер "на вихід" в історії клубу: взимку 2023 року продав Михайла Мудрика "Челсі" за 70 млн євро.
  • У нинішньому сезоні донецький клуб витратив на трансфери близько 36 млн євро, зокрема узимку заплатив за бразильців Марлона Гомеса і Кевіна по 12 млн євро.
  • "Шахтар" посідає четверте місце в УПЛ після 16 матчів. "Гірники" вже вилетіли з єврокубків, поступившись "Марселю" із загальним рахунком 3:5 у протистоянні за вихід до 1/8 фіналу Ліги Європи.