Україна мінімально обіграла Ізраїль у відборі на жіноче Євро з гандболу: результат і таблиця

Жіноча збірна України з гандболу у матчі проти Ізраїлю. Фото: Федерація гандболу України

Українки здобули другу перемогу у кваліфікації.

Збірна України з гандболу здобула другу перемогу у відборі на жіночий чемпіонат Європи. "Синьо-жовті" обіграли команду Ізраїлю — 28:27.

Кваліфікацію на чемпіонат Європи українки розпочали ще у жовтні 2023 року, зігравши два матчі: програли Німеччині, після чого обіграли Словаччину. А вже у грудні "синьо-жовті" виступили на чемпіонаті світу, де вперше за 18 років вийшли в основний раунд.

Відбір на Євро українки мали відновити двома матчами проти Ізраїлю. Суперниці "синьо-жовтих" провели лише один поєдинок у кваліфікації: через напад ХАМАС матчі ізраїльтянок проти Словаччини та Німеччини були перенесені. При цьому перед грою проти українок Ізраїль встиг поступитися Словаччині (22:31).

Сама ж Україна підходила до гри проти Ізраїлю зі зміною тренера. У відставку подав Віталій Андронов, виконувати обов'язки в іграх проти ізраїльтянок має Борис Чижов.

Як минув матч Ізраїль — Україна?

• У першому таймі українки мали перевагу у три м'ячі на старті зустрічі. Однак на перерву пішли лише за мінімального рахунку: Ізраїль поступово скоротив відставання до одного м'яча — 13:14.
  • Однак у другому таймі Україна змогла суттєво збільшити перевагу. "Синьо-жовті" здійснили ривок 8:1 у стартові десять хвилин.
  • Ізраїль зміг знову скоротити рахунок. За десять хвилин до кінця перевага України зменшилася лише до трьох м'ячів.
  • Ситуація погіршилася для України в останні десять хвилин. Через вилучення гравчинь Ізраїлю навіть вдалося зрівняти рахунок. Втім, українки все ж вирвали перемогу — 28:27.

Гандбол (жінки). Кваліфікація Євро-2024

Ізраїль — Україна 27:28 (13:14)

Україна продовжує займати друге місце у турнірній таблиці групі 2. "Синьо-жовті" зрівнялися за очками з Німеччиною, але поступаються за додатковими показниками.

1. Німеччина — 4 очки (2 матчі), 71:42 (різниця голів)
  2. Україна — 4 (3), 77:78
  3. Словаччина — 2 (3), 69:87
  4. Ізраїль — 0 (2), 49:59

Наступний матч Україна також зіграє проти Ізраїлю — у суботу, 2 березня. Завершиться основний раунд кваліфікації для "синьо-жовтих" у квітні матчами проти Німеччини та Словаччини відповідно.

Кваліфікація на Євро з гандболу: що відомо

• Наступне жіноче Євро з гандболу вперше відбудеться за участі 24 збірних. Останній формат передбачав змагання 16 команд.
  • До фінальної частини Євро-2024 напряму вийдуть топ-2 кожної групи, а також чотири найкращі команди з тих, що посядуть треті місця.
  • Україна востаннє кваліфікувалася до фінальної частини Євро у 2014 році, де програла усі три матчі групового етапу, а востаннє вигравала матч групового етапу ще у 2010-му.