Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

Проти президента IBU Олле Даліна провадять розслідування щодо ймовірної корупції: як він реагує

Президент IBU Олле Далін. Фото: Grega Valancic/VOIGT/GettyImages

Що відомо про справу та як коментують ситуацію в організації.

В Австрії запустили розслідування проти чинного президента Міжнародного біатлонного союзу (IBU) Олле Даліна щодо ймовірної корупції. Про це повідомляє норвезьке видання NRK.

Далін очолює IBU з 2018 року, коли змінив на посаді Андерса Бессеберга. Колишньому президенту організації у 2023-му офіційно висунули звинувачення в корупції: ішлося про тривалі прапопорушення протягом 2011-2018 років.

Розслідування проти Даліна, пояснює видання, безпосередньо пов'язане з діяльністю IBU часів Бессеберга, а саме укладанням контракту з компанією Infront.

У чому підозрюють чинного президента IBU?

  • На судових слуханнях за справою Бессеберга прокуратура стверджувала, що IBU укладала контракти з Infront за заниженими цінами. Компанія займається реалізацією телевізійних прав, зокрема на Кубок та чемпіонат світу з біатлону.
  • NRK пояснює, що IBU за президентства Даліна міг укладати контракти з Infront на тих самих умовах, що й за часів Бессеберга — це визначатимуть у ході розслідування.

Якою була реакція на розслідування?

Сам Далін відкидає всі звинувачення на власну адресу. Функціонер пояснює, що "шокований" дізнатися про розслідування, та вважає його частиною "політично вмотивованої кампанії".

"Я шокований цими абсолютно необґрунтованими звинуваченнями та рішуче їх заперечую. Я без вагань вживатиму всіх правових заходів, аби захистити свою репутацію", — йдеться у повідомленні президента на сайті IBU.

"Очевидно, що існує політично вмотивована кампанія, аби зашкодити моїй репутації. Медіа проінформували [про розслідування], перш ніж я отримав будь-яке офіційне сповіщення".

Що ж до угод із компанією Infront, Далін наголошує на повній прозорості у їхній співпраці.

"Процес укладання останньої маркетингової угоди IBU було проведенно у повній відповідності до Кодексу доброчесності IBU. Було проведено належну перевірку, аби переконатися, що все відповідало стандартам галузі. The Biathlon Integrity UnitОрган, що опікується дотриманням правил доброченості в біатлоні. підтвердив, що не існує жодних доказів неправомірних дій у цьому процесі".

Очолювана Даліном організація у своєму коментарі утрималася від коментарів на час проведення розслідування. Водночас в IBU додають: наразі не стикалися зі свідченнями правопорушень з боку свого очільника.

"IBU не може коментувати розслідування, поки воно триває. Союз відзначає, що президент палко відкидає будь-які правопорушення. The Biathlon Intergrity Unit, що представляє IBU як потенційно постраждалу сторону в цій справі, ретеально стежить за ситуацією, але наразі не спостерігає жодних матеріальних доказів, які свідчать про неетичну поведінку президента".