"Стало повною несподіванкою". Віталій Андронов залишив посаду головного тренера жіночої збірної України з гандболу

Віталій Андронов. Фото: ФГУ

З командою тренер працював з літа 2021 року.

Віталій Андронов звільнив посаду головного тренера жіночої збірної України з гандболу. Про рішення тренера піти за власним бажанням повідомила національна гандбольна федерація.

Андронов очолював збірну з 2021 року, поєднуючи посаду з роллю головного тренера львівської "Галичанки". Під його керівництвом Україна вперше за 14 років зіграла у фінальній частині чемпіонату світу, пройшовши до основного раунду.

Збірна змінює тренера напередодні відбіркових матчів з Ізраїлем у лютому та березні. У складі 19 гандболісток команда вже зібралася в Ужгороді перед виїздом на ігри до Словаччини.

Президент Федерації гандболу України Андрій Мельник у своєму коментарі назвав рішення Андронова піти з команди "повною несподіванкою". Із новим постійним очільником жіночої збірної в команди визначатимуться вже за підсумками матчів з Ізраїлем.

"Дуже шкода. Віталій Миколайович написав заяву про звільнення за власним бажанням і вислав її за два дні до початку зборів. Для нас це стало повною несподіванкою", — пояснив Мельник.

"Велася планомірна робота з організації збору. Ми сподіваємося, зі здоров'ям Віталія Миколайовича все гаразд. Зараз усі сили та увага — на підготовку та виступи збірної, а вже після матчів будемо розбиратися, що сталося".

У прийдешніх матчах з ізраїльтянками збірною в ролі виконувача обов'язків головного тренера керуватиме Борис Чижов, що очолював збірну в 2020-2021 роках.

"Ми б хотіли, щоб на цих матчах гру вела [асистентка Андронова] Ольга Передерій. Вона висловила побажання зосередитися на роботі з молодіжною збірною України. [...] Як друга тренерка, вона дуже багато робить у плані комунікації з гравчинями. Але бути головною тренеркою — це, маємо розуміти, дещо інша історія. Вона ще зовсім молода фахівчиня, кілька років тому сама грала. Маємо увійти в її ситуацію і не зломити морально, що може статися в разі можливих невдач".

"Ми звернулися до Бориса Миколайовича Чижова. Він планувався як тренер-консультант для всіх національних збірних. Це фахівець, який усе життя провів у гандболі, очолював національну збірну, знає можливості її гравчинь. Ми попросили його бути з командою на зборах та іграх — він погодився. [...] Це не означає, що [Чижов] стає головним тренером, але ми маємо гідно вийти з цієї ситуації".

У 2021 році Бориса Чижова на чолі збірної змінив Віталій Андронов. Фото: ФГУ

Віталій Андронов: результати на чолі жіночої збірної України

  • У 2021 році "синьо-жовтим" не вдалося кваліфікуватися до основної частини Євро-2022 з однією перемогою в шести відбіркових турах. Континентальну першість команда пропускала вчетверте поспіль.
  • У 2023-му українки вперше за 14 років кваліфікувалися на чемпіонат світу. Перемігши Казахстан, команда подолала попередній раунд ЧС-2023, перш ніж завершити виступи в основній частині турніру.
  • На чолі з Андроновим збірна провела 22 матчі, в яких здобула вісім перемог (шість із них — на офіційному рівні).

Україна у відборі Євро-2024 з гандболу: що відомо?

  • У стартових двох матчах кваліфікації українки зазнали поразки від Німеччини (24:31) та перемогли команду Словаччини (25:20).
  • Після двох турів "синьо-жовті" посідають друге місце в турнірній таблиці своєї групи. Фініш у двійці найкращих команд гарантує Україні пряме потраплання на цьогорічне Євро.
  • На чемпіонат Європи також відбиратимуться чотири найкращі команди, що завершать кваліфікацію на третіх сходинках своїх груп. Фінальний турнір у листопаді та грудні прийматимуть Австрія, Швейцарія та Угорщина.

Збірна України з гандболу: коли наступні матчі?

  • Четвер, 29 лютого. 21:30. Ізраїль — Україна (3-й тур)
  • Субота, 2 березня. 19:00. Україна — Ізраїль (4-й тур)

Обидві зустрічі відбудуться на нейтральному майданчику в словацькій Шалі.