Естонія та Латвія призупинили ліцензії хокеїстів, що взяли участь в російських "Іграх майбутнього"

Ервін Муштуков — один з латвійських хокеїстів, що зіграли на турнірі. Фото: Sheffield Steelers/Champions Hockey League via Getty Images

У Казані спортсмени двох країн зіграли в складі об'єднаної команди Baltic Select.

Естонська та латвійська хокейні федерації оголосили про призупинення дії ліцензій для гравців, що взяли участь в "Іграх майбутнього" в Росії. Про це йдеться на офіційних сайтах двох організацій.

Перший розіграш "Ігор майбутнього" стартував 21 лютого в російській Казані. Серед спортивних дисциплін, представлених на турнірі, — фіджитальнийТакий, що поєднує цифрові та фізичні елементи спорту. турнір з хокею.

"Радіо Свобода" повідомляє, що в хокейному турнірі взяли участь сім латвійських хокеїстів. Про призупинення дії їхніх ліцензій у місцевій федерації оголосили в четвер, 22 лютого.

Естонська федерація приєдналася до санкцій наступного дня, призупинивши ліцензії всіх хокеїстів естонської першості, що змагалися в Казані. У Росії хокеїсти двох країн не виступали під прапорами Латвії та Естонії, натомість увійшовши до складу команди Baltic Select.

Рішення латвійської федерації було ухвалене після законодавчої заборони місцевим національним командам брати участь в один турнірах з росіянами та білорусами, навіть якщо ті виступають на умовах нейтралітету. Сейм Латвії підтримав відповідні поправки до Закону про спорт від початку 2024 року.

У церемонії відкриття "Ігор майбутнього" брали участь президент РФ Владімір Путін, дискваліфікована через порушення антидопінгових правил фігуристка Каміла Валієва та олімпійський чемпіон з гімнастики Нікіта Нагорний, що очолює російську військову організацію "Юнармія".

Нагорний, Путін та Валієва на церемонії відкриття "Ігор майбутнього". Фото: Getty Images

Санкції проти Росії в зимових видах спорту: що відомо?

  • У лютому 2024 року Міжнародна федерація хокею продовжила відсторонення Росії та Білорусі до кінця сезону 2024/25.
  • Відсторонення Росії до закінчення нинішнього сезону продовжили і у Всесвітній федерації керлінгу, що залишає РФ поза своїми змаганнями від початку повномасштабного вторгнення до України.
  • У березні 2024 року Росія та Білорусь пропускатимуть зимові Дефлімпійські ігри, попри послаблення санкцій проти двох країн з боку Міжнародного дефкомітету.