На Кубку світу вперше в історії відбулися змагання суперкоманд на польотному трампліні: як виступила Україна

Євген Марусяк. Фото: Franz Kirchmayr/Getty Images

Україна — серед 12 збірних, що виступили на історичному змаганні.

У німецькому Оберстдорфі розпочався 21-й етап Кубка світу зі стрибків з трампліна. Він став історичним: уперше у межах Кубка світу відбулися змагання суперкоманд на польотному трампліні.

Змагання суперкоманд у стрибках з трампліна передбачають участь двох спортсменів, які набирають залікові бали у складі збірної. Вони дебютували на рівні Кубка світу у сезоні 2022/23: тоді на великому трампліні тріумфувала Польща, а на нормальному — Німеччина.

У сезоні 2023/24 змагання суперкоманд уперше відбулися на польотному трампліні. Участь у ньому взяли 12 збірних, серед них і Україна, яка була представлена Віталієм Калініченком та Євгеном Марусяком.

Як виступила Україна у змаганнях суперкоманд на Кубку світу з польотного трампліна?

 • Формат змагань передбачав чотири раунди стрибків. Від України у першому та третьому стрибав Калініченко, у другому та четвертому — Марусяк.
 • За підсумками перших двох стрибків Україна займала 10-те місце. Причому Калініченко та Марусяк обидва раунди закінчили 11-ми, однак завдяки низьким результатам Франції у першому раунді та Швейцарії у другому змогли випередити обидві команди з показником у 337 балів.
 • Перед заключним раундом стрибків Україна продовжила утримувати 10-те місце. Віталій Калініченко виконав стрибок на 203.5 метра, за який отримав 171.2 бала — найкращий результат України на змаганнях.
 • Утім, за підсумками останнього раунду Україна втратила одну позицію — фінішувала 11-ю. Євген Марусяк стрибнув на 177 метрів, отримавши за свою спробу 163.1 бала. Цей результат став найгіршим в четвертому раунді, тоді як Україну за підсумками змагань випередила Швейцарія.
 • Першими в історії переможцями змагань суперкоманд на Кубку світу з польотного трампліна стали словенці у складі Тімі Зайца та Домена Превца. Вони випередили найближчих переслідувачів з Норвегії на 23.2 бала.

Кубок світу. Польотний трамплін, суперкоманди

 1. Словенія — 884.5 бала
 2. Норвегія — 861.3
 3. Австрія — 855.7

...

 • 11. Україна — 667.4

Змагання в Оберстдорфі продовжаться 24-25 лютого. Тоді ж відбудуться два етапи Кубка світу з польотного трампліна у межах одиночних турнірів.

Збірна України зі стрибків з трампліна: що відомо

 • Євген Марусяк — рекордсмен України за дальністю польоту на трампліні. На Кубку світу у Планиці у 2023 році він стрибнув за 213 метрів.
 • Також Марусяк є рекордсменом збірної України на чемпіонатах світу з польотного трампліна. На світовій першості у 2024 році він посів 27-ме місце.
 • На початку 2024 року Марусяк та Калініченко повторили найкращий результат в історії України у команді на Кубку світу — посіли дев'яте місце на великому трампліні у Віслі.