Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу

Марина Бех-Романчук пропустить чемпіонат світу в приміщенні та достроково закінчила зимовий сезон: у чому причина

Ексклюзивно
Марина Бех-Романчук. Фото: Fabrice Coffrini/AFP/Getty Images

Українська легкоатлетка другий рік поспіль пропускає головний старт зимової частини сезону.

Українська стрибунка Марина Бех-Романчук достроково закінчила зимовий сезон у легкій атлетиці. Про своє рішення Бех-Романчук повідомила в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Причину такого рішення Бех-Романчук пояснила запаленням ахілла. Через це рішення стрибунка вирішила пропустити решту зимової частини сезону. Зокрема, легкоатлетка не потрапила до складу збірної України на головний старт — чемпіонат світу в приміщенні.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2024 в приміщенні з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

Рішення пропустити зимову частину сезону Бех-Романчук також пояснила тим, що у пріоритеті на сезон 2024 року має виступ на Олімпійських іграх. Туди українська легкоатлетка відібралася у потрійному стрибку, однак ще матиме час (до 30 червня) кваліфікуватися й у стрибках у довжину.

Перед стартом зимової частини сезону Бех-Романчук в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт розповідала про плани виступити на чемпіонаті світу в приміщенні. У зимовій частині сезону вона мала лише один старт: у січні виступила на змаганнях у Дортмунді, де посіла шосте місце у стрибках у довжину, а також пробігла 60-метрівку.

Для Бех-Романчук це буде друге поспіль дострокове завершення зимової частини сезону. У 2023 році, через травму стопи, вона не виступила на чемпіонаті Європи у приміщенні.

На ЧС-2022 у приміщенні Бех-Романчук була однією з двох"Золото" у стрибках у висоту здобула Ярослава Магучіх українських медалісток. Тоді вона здобула "срібло" у потрійному стрибку — її перша нагорода у цьому легкоатлетичному виді на міжнародному рівні.

Хто така Марина Бех-Романчук

  • 28-річна українська легкоатлетка, спеціалізується на стрибках у довжину та потрійному стрибку.
  • Чемпіонка Європи 2022 року в потрійному стрибку. Чемпіонка континентальної першості у приміщенні 2021 року в стрибках у довжину.
  • Срібна медалістка світової першості 2019 року зі стрибків у довжину.
  • У сезоні-2023 Марина Бех-Романчук вперше в кар'єрі стала віцечемпіонкою світу з потрійного стрибка. А також здобула у цьому виді "золото" Європейських ігор у Польщі.