Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Лижі та окуляри були в крові". Німецький біатлоніст розбив голову перед фінішем гонки на чемпіонаті світу: що сталося

Йоганнес Кюн на фініші масстарту на ЧС-2024 з біатлону. Фото: Getty Images

Як пояснив цей інцидент Йоганнес Кюн.

Чоловічий масстарт закрив програму чемпіонату світу-2024 з біатлону. До участі у цій гонці кваліфікувалися топ-30 найкращих – 15 за заліком Кубка світу, ще 15 за виступами безпосередньо на світовій першості.

Повну квоту в чотири атлети вибрали Норвегія, Франція та Німеччина. Один з німців на старті – 32-річний Йоганнес Кюн, який входить у топ-10 загального заліку Кубка світу.

Поборотися за найвищі місця у масстарті Кюну завадили три промахи, а уже безпосередньо перед фінішем на останньому спуску він впав та зазнав суттєвого пошкодження. Після перетину фінішної лінії Кюн впав на сніг, покинув зону для фінішу лише за допомогою лікарів. Йому перебинтували голову та надали першу медичну допомогу.

Йоганнес Кюн на фініші гонки з масовим стартом на ЧС-2024. Фото: Getty Images

Як розповів сам спортсмен, він розбив голову під час падіння – гвинтівка зачепила голову.

"Я впав на останньому спуску в тунелі: підслизнувся, впав на власну ногу, гвинтівка попала мені в голову. Не знаю точно, куди саме і як виглядає рана. Але коли я знову побіг, то лижі й окуляри були в крові. Боляче? Болить голова, так. Шви? Не знаю, поки не бачив", – розповів Кюн в коментарі шведському виданню Aftonbladet.

Після падіння Кюн втратив лише одну позицію – його обійшов швед Мартін Понсілуома, який виборов 13-те місце. Німецький біатлоніст, відповідно, фінішував 14-м.

"Моя проблема полягяла в тому, що я суттєво втратив швидкість. На останніх метрах у мене не було шансів, але радий, що мене обійшов за ці 600 метрів тільки один біатлоніст", – відповів Кюн.