"Не надто суворі". Директор World Aquatics підтримав жорсткі критерії нейтралітету для плавців з РФ і Білорусі

Олімпійський чемпіон Токіо-2020 Євгєній Рилов. Фото: Tom Pennington/Getty Images

На ЧС-2024 з двох країн виступили лише чотири плавці з Білорусі.

Виконавчий директор World Aquatics Брент Новіцкі підтримав існуючі критерії відбору плавців з Росії та Білорусі на міжнародні змагання. Про це функціонер заявив під час чемпіонату світу-2024 з водних видів спорту в катарській Досі.

У вересні 2023 році World Aquatics, керівна міжнародна організація з водних видів спорту, дозволила спортсменам з Росії та Білорусі повернутися до своїх змагань на умовах нейтралітету — відповідно до рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету.

Росіяни та білоруси мусять змагатися під нейтральним прапором та не допускаються до виступів у командних турнірах, як-от естафетах з плавання. Вони також мають утримуватися від заяв на підтримку повномасштабного російського вторгнення до України за підтримки Білорусі.

На чемпіонаті світу-2024 з плавання не виступає жоден російський плавець. Із Білорусі в Катарі виступили чотири "нейтральні" спортсмени.

Попри заяви російської сторони про дискримінаційний характер обмежень, Брент Новіцкі наполягає, що наразі у World Aquatics повністю задоволені чинними санкціями проти спортсменів з двох країн.

"Я на 100% підтримую нашу політику [щодо «нейтральних» спортсменів]. Не думаю, що [обмеження] надто суворі", — цитує директора Reuters.

"Ця політика відображає позицію нашої спільноти. Чи хочуть [росіяни та білоруси змагатися за чинних обмежень] — це питання до них".

Виконавчий директор World Aquatics Брент Новіцкі. Фото: DBM/Insidefoto/Mondadori Portfolio via Getty Images

Росіяни вигравали три "золота" у плаванні на чемпіонаті світу-2019 та два — на літній Олімпіаді 2020 року в Токіо — останніх міжнародних топтурнірах перед повномасштабним вторгненням. Попри втрату фаворитів у плаванні, Новіцкі переконаний, що чинні санкції введені в "найкращих інтересах спортивного балансу".

"Завжди хочеться бачити найкращих плавців у басейні, правильно? Усі хочуть якомога кращі змагання, але іноді доводиться йти на жертви. У найкращих інтересах спортивного балансу та чесності, яких ми намагаємося досягти, іноді це означає, що найкращі плавці не будуть у воді".

Що відомо?

  • Міжнародний олімпійський комітет у грудні офіційно дозволив росіянам та білорусам змагатися на Олімпіаді-2024 у Парижі в нейтральному статусі.
  • Наразі "нейтральні" плавці не мають ліцензій на Олімпіаду-2024. Відбірковий цикл Ігор триватиме до 23 червня — для кваліфікації плавці мусять виконати олімпійський норматив.
  • Україна на ЧС-2024 з плавання отримала свого першого чемпіона світу за 17 років. "Золото" 50-метрівки вільним стилем у Досі здобув 21-річний Владислав Бухов.