Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

Україна назвала склад на Кубок світу з біатлону в Голменколлені: хто потрапив до заявки

Ексклюзивно
Анастасія Меркушина. Фото: Grega Valancic/VOIGT/Getty Images

Перший етап Кубка світу після світової першості у Новому Месті.

У збірній України з біатлону визначилися зі складами чоловічої та жіночої команд на етап Кубка світу в Голменколлені. Про це ексклюзивно для Суспільне Спорт повідомили тренери команд, Юрай Санітра та Микола Зоц.

Етап у Голменколлені поновлюватиме програму змагань Кубка світу з біатлону після чемпіонату світу. На ньому Україна була представлена складом з 11 біатлоністів (шість — у жіночій, п'ять — у чоловічій команді).

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки Кубка світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Ще у Новому Месті тренери збірної України з біатлону повідомили склади команд на наступний етап Кубка світу в Голменколлені. Він мав зазнати лише однієї зміни: Любов Кип'яченкова, яка не бігла жодної гонки на ЧС-2024, після збору з основною командою мала вирушити в Обертілліах на етап Кубка IBU. Натомість склад чоловічої збірної не мав зазнати змін.

Зрештою, перед стартом етапу в Голменколлені склади чоловічої та жіночих збірних не зазнали змін. Тож, у Норвегії Україна буде представлена 10 біатлоністами.

Склад України на Кубок світу з біатлону в Голменколлені

  • Жінки: Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко, Христина Дмитренко, Анна Кривонос
  • Чоловіки: Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Денис Насико, Тарас Лесюк

Етап Кубка світу в Голменколлені відбудеться з 29 лютого до 3 березня. Програма налічує шість стартів: чоловічі та жіночі індивідуальні гонки, масстарти, а також класичну змішану естафету та синглмікст.

Збірна України з біатлону: що відомо

  • Залишається без медалей на етапах Кубка світу вже другий сезон поспіль. Востаннє медаль для України здобували Дар'я Блашко та Артем Тищенко — у синглміксті в Обергофі у 2022 році.
  • На чемпіонаті світу найкращий результат в особистих стартах показала Христина Дмитренко — восьме місце в індивідуальній гонці.
  • У загальному заліку Кубка світу Україна має трьох біатлоністок у топ-30: Юлія Джима (20-те), Анастасія Меркушина (26-те), Ірина Петренко (29-те).
  • У заліку Кубка націй жіноча збірна України займає дев'яте місце, чоловіча — 11-те.