Повернення Світоліної та українське дербі. П'ять українок отримали суперниць у першому колі турніру WTA 1000 в Дубаї

Еліна Світоліна. Фото: Jimmie48

З ким вони зіграють.

У неділю, 18 лютого, у Дубаї розпочнеться другий у сезоні турнір серії WTA 1000. В основній сітці змагань виступлять п'ять українських тенісисток.

У першому турнірі WTA 1000 у 2024 році, який завершується у Досі, взяли участь три українки — Марта Костюк, Ангеліна Калініна та Леся Цуренко. Найкращий результат показала Цуренко, яка дійшла до третього раунду, де знялась з матчу проти Наомі Осаки через ушкодження ліктя.

Натомість у Дубаї до Костюк, Калініної і Цуренко приєднаються Даяна Ястремська та перша ракетка України Еліна Світоліна. Для останньої це буде перший турнір після Australian Open-2024, де вона знялася з матчу четвертого кола через травму спини.

З ким українки зіграють у Дубаї

• У першому колі змагань відбудеться українське дербі: Еліна Світоліна, яка посіяна під 15-м номером, зіграє проти Ангеліни Калініної. Це буде перша очна зустріч тенісисток у межах основного туру.
  • Суперницею Марти Костюк на старті турніру в ОАЕ стане десята сіяна Дарія Касаткіна. Українка програла "нейтральній" росіянці три останні поєдинки, зокрема на турнірі в Брисбені на початку 2024 року. Перед цим Костюк у двох перших зустрічах з Касаткіною здобула дві перемоги.
  • Леся Цуренко у першому колі в Дубаї зіграє проти бельгійки Елізе Мертенс, яка посідає 25-те місце в світовому рейтингу. В очних зустрічах між ними нічия: 1:1. У разі перемоги Цуренко у другому раунді зустрінеться з чинною чемпіонкою US Open Коко Гофф.
  • Натомість Даяна Ястремська, яка отримала вайлдкард від організаторів, побореться з 13-ю сіяною Веронікою Кудєрмєтовою. Українка програла "нейтральній" росіянці обидва матчі на рівні WTA.
  • Усі українки, окрім Ястремської, потрапили у верхню половину сітки, де також перебуває перша ракетка світу Іга Швьонтек. Світоліна або Калініна можуть зустрітись з нею у третьому колі.

WTA 1000. Дубай, ОАЕ. Результати жеребкування першого кола

• Ангеліна Калініна (Україна)Еліна Світоліна (Україна, 15)
  • Дарія Касаткіна (10) — Марта Костюк (Україна)
  • Елізе Мертенс (Бельгія) — Леся Цуренко (Україна)
  • Вероніка Кудєрмєтова (13) — Даяна Ястремська (Україна, WC)

WTA 1000 у Дубаї: що відомо

• Dubai Tennis Championships вдруге поспіль отримав статус WTA 1000 — найпрестижнішої серії жіночих змагань із тенісу після турнірів Грендслем.
  • Найкращий результат на турнірі серед українок належить Еліні Світоліній, яка двічі вигравала титули в Дубаї — у 2017 та 2018 роках. Тоді змагання мали статус Premier (зараз WTA 1000).
  • Окрім залікових балів до рейтингу, на турнірі розіграють призовий фонд у понад 3.2 мільйона доларів.
  • Чинною чемпіонкою Dubai Tennis Championships є чешка Барбора Крейчикова, яка не захищатиме титул через травму спини.