Збірна України вдруге поспіль виграла командний залік Євро з жіночої боротьби

Ірина Коляденко (зліва) після перемоги на Євро-2024. Фото: Kostadin Andonov/UWW

Випередили Туреччину.

Збірна України завершила виступи на чемпіонаті Європи-2024 у жіночій боротьбі. Останні фінали пройшли у п'ятницю, 16 лютого.

Україна була представлена у всіх десяти вагових категоріях, в шести — змогла завоювати медалі. Українські борчині виграли одне "золото", три "срібла" та дві "бронзи".

Перший день фіналів Україна закінчила, програвши усі три сутички за "золото". А ось у другий у ваговій категорії до 65 кг тріумфувала Ірина Коляденко, яка принесла Україні першу золоту медаль на Євро-2024 загалом.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з боротьби, дивіться прямі трансляції півфінальних та фінальних сутичок на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

Усі медалі України на Євро-2024 з жіночої боротьби

 • "Золото": Ірина Коляденко (до 65 кг)
 • "Срібло": Аліна Філіпович (до 59 кг), Тетяна Сова-Ріжко (до 68 кг), Анастасія Шустова (до 76 кг)
 • "Бронза": Соломія Винник (до 57 кг), Юлія Ткач-Остапчук (до 62 кг)

Україна посіла перше місце у командному заліку Євро-2024 з жіночої боротьби. "Синьо-жовті" за кількістю золотих медалей поступились Туреччині, яка виграла три головні нагороди, однак стали лідерками за набраними очками — 147.

Збірна України вдруге поспіль та у восьмий раз загалом виграла командний залік Євро з жіночої боротьби. На турнірі 2023 року українки також виграли шість медалей: два "золота", три "срібла" і одну "бронзу".

Командний залік Євро-2024 з жіночої боротьби: топ-10

 1. Україна — 147 очок
 2. Туреччина — 142
 3. Румунія — 101
 4. Азербайджан — 83
 5. Болгарія — 77
 6. Молдова — 61
 7. Польща — 60
 8. Німеччина — 53
 9. Угорщина — 39
 10. Франція — 34

Збірна України з боротьби: що відомо?

 • На Євро-2024 Україна здобула чотири медалі в греко-римській боротьбі: Олександр Грушин виграв "срібло", Парвіз Насібов, Ярослав Фільчаков і Жан Беленюк — "бронзу".
 • Загалом Україна наразі завоювала десять нагород на чемпіонаті Європи з боротьби і посідає четверте місце в медальному заліку.
 • Змагання з чоловічої вільної боротьби на Євро розпочались у п'ятницю, 16 лютого. У перший день жоден з українців не пробився у півфінали, лише Каміль Керімов вийшов у "бронзовий" фінал у вазі до 57 кг.
 • Наразі Україна має дві ліцензії на Олімпіаду-2024 в боротьбі, які не є іменними (греко-римська боротьба, до 87 кг, жіноча вільна боротьба, до 62 кг).