Україна звернулася до МОК через участь у Євро-2024 з боротьби росіянина, який відвідував окуповану територію

Імам Ганішов (зліва). Фото: Kadir Caliskan/UWW

Що про це відомо.

Україна звернулася до Міжнародного олімпійського комітету (МОК) через участь у чемпіонаті Європи з боротьби-2024 росіянина Імама Ганішова, який відвідував окуповану територію України. Про це йдеться у повідомленні Міністерства молоді та спорту.

До Євро-2024, який розпочався 12 лютого у Бухаресті, Міжнародна асоціація боротьби (UWW) допустила 60 спортсменів з Росії та Білорусі у "нейтральному" статусі. Асоціація спортивної боротьби України ще перед стартом турніру засудила це рішення, вказавши, що серед них є 15 атлетів, які підтримали війну проти України.

Одним з учасників Євро, зокрема, став росіянин Імам Ганішов, який вже виступив у вільній боротьбі в категорії до 74 кг, зазнавши поразки в 1/16 фіналу. Мінмолодьспорту зазначило, що у відомства є "інформація та фото, які підтверджують, що ця особа перебувала на тимчасово окупованій території України (Запорізька область), підтримує російських військових та війну Росії проти України".

Російський борець Імам Ганішов (справа) на окупованій території України. Фото: скріншот Мінмолодіспорту

У зв'язку з цим очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний разом з президентом НОК України Вадимом Гутцайтом, а також президентом АСБУ Юрієм Копитком звернулися до президента МОК Томаса Баха, президента UWW Ненада Лаловича та президента Федерації боротьби Румунії Развана Пірцалабу.

Україна знову наголосила, що російських і білоруських спортсменів слід відсторонити від змагань під час повномасштабного вторгнення. Також українська сторона нагадала про рекомендації МОК, у яких вказано, що спортсмени з Росії та Білорусі, що активно підтримують війну, не мають бути допущені до змагань.

"Хочемо ще раз підкреслити непохитну позицію України. Поки російські війська за підтримки уряду Білорусі продовжуватимуть здійснювати акти геноциду проти українського народу, російським і білоруським спортсменам має бути заборонено брати участь у будь-яких міжнародних змаганнях, у будь-якому статусі, зокрема в нейтральному", — йдеться в листі України.

Збірна України взяла участь у Євро-2024 з боротьби, попри допуск росіян та білорусів. Наразі "синьо-жовті" завоювали десять медалей на турнірі: шість у жіночій боротьбі та чотири в греко-римській.

Росіяни та білоруси у боротьбі: що відомо

  • У квітні 2023 року UWW затвердила повернення російських та білоруських спортсменів на міжнародні змагання. Їм дозволили змагатися відповідно до нових рекомендацій МОК: на умовах нейтралітету, за відсутності зв'язків зі збройними силами своїх країн та активної підтримки російського вторгнення до України.
  • На ЧС-2023 допустили більше 200 "нейтральних" росіян та білорусів, зокрема учасників провоєнного мітингу в Москві.
  • У серпні 2023 року українські борці відмовилися від символічних рукостискань з "нейтральними" суперниками на юніорському чемпіонаті світу в Йорданії.