Хокей: чемпіонат світу

Білорусь не допущена до відбору на Олімпіаду-2026 в хокеї: міжнародна федерація також продовжила відсторонення Росії

Збірна Білорусі з хокею. Фото: LightRocket/Getty Images

Обидві збірні пропустять також чемпіонат світу-2024.

Збірну Білорусі з хокею не допустили до відбору на Олімпійські ігри-2026. Сталося це після того, як Міжнародна федерація хокею (IIHF) продовжила відсторонення Росії та Білорусі на сезон 2024/25, про це повідомляється на офіційному сайті організації.

Міжнародна федерація хокею ухвалила рішення, засновуючись на аналізі, який здійснив виконавчий орган IIHF. Організація дійшла до висновку, що повернення Росії та Білорусі до клубних, а також змагань на рівні збірних "не є безпечним", відтак продовжила відсторонення команд на наступний сезон.

Рішення IIHF означає, що Росія та Білорусь не зіграють на чемпіонаті світу-2024. А для Білорусі — також недопуск до фінальної частини відбору на Олімпіаду-2026.

Попередньо Білорусь мала потрапити до групи D — до Словаччини, Казахстану, а також найменш рейтингового переможця прекваліфікації, яким стала Україна. Таким чином, українці мають отримати іншого суперника у групі олімпійського відбору, ім'я якого визначиться пізніше.

Для Росії та Білорусі це вже третє відсторонення від виступів на міжнародних турнірах з хокею. Після початку повномасштабного вторгнення IIHF відсторонила ці команди спершу на сезон 2022/23, а потім — 2023/24.

Водночас в організації повідомили, що продовжуватимуть стежити за ситуацією. Рішення, щодо участі Росії та Білорусі у сезоні 2025/26 буде ухвалене у травні 2025 року — перед щорічним конгресом IIHF.

Дати наступних турнірів з хокею у сезоні 2024/25

  • 10-26 травня. Чемпіонат світу в елітному дивізіоні.
  • 29 серпня — 1 вересня. Олімпійська кваліфікація з хокею.