Що відбувалося після відсторонення російської фігуристки Валієвої.
Міжнародний союз ковзанярів (ISU) аргументував своє рішення не позбавляти Олімпійський комітет Росії медалі зимової Олімпіади-2022. Відповідна заява вийшла на офіційному сайті організації.
У січні Спортивний арбітражний суд (CAS) дискваліфікував російську фігуристку Камілу Валієву на чотири роки через порушення антидопінгових правил. У складі збірної ОКР на той час 15-річна спортсменка здобула "золото" командного турніру на Олімпіаді-2022.
Дискваліфікація Валієвої означає, що всі результати росіянки після здачі позитивного допінгтесту в грудні 2021 року мають бути анульовані, включно із доробком Каміли на Олімпіаді-2022. ОКР позбавили двох 10-бальних оцінок за виступи Валієвої в короткій та довільній програмах, завдяки чому "золото" отримає збірна США.
Водночас ОКР залишилася із "бронзою" після перерахунку балів. Процедура викликала невдоволення у канадській федерації, чия команда після дискваліфікаціїі Валієвої розраховувала увійти до трійки призерок Олімпіади.
У Канаді поскаржилися, що дискваліфікація двох 10-бальних результатів Валієвої не потягнула за собою повний перерахунок: із наданням новим чемпіонкам 10 балів замість дев'яти, срібним — дев'яти замість восьми тощо.
Як в ISU пояснили рішення про розподіл нагород?
Міжнародний союз апелював, що повноцінний перерахунок результатів із врахуванням дискваліфікації Каміли Валієвої міг мати потенційні далекосяжні наслідки для всіх учасників змагань, зокрема й негативні.
"У будь-якій складній та екстраординарній ситуації на кшталт цієї, перерозподіл очок міг негативно позначитися на відносному рейтингу команд та несприятливо вплинути на збірні, що не мали нічого спільного із інцидентом [ОКР та Валієвої]. Відтак ми мусимо дотримуватися правил та принципів", — йдеться у заяві.
"Рішення ради ISU базувалося на комплексному оцінюванні від юридичних експертів. Це оцінювання, зі свого боку, ґрунтувалося на чинних правилах та принципах, що є особливими для командного турніру зимових Олімпійських ігр, і є єдиним рішенням, що відповідає вердикту CAS".
Остаточне рішення про перерозподіл медалей залишається за Міжнародним олімпійським комітетом. Наступна зустріч виконавчої ради МОК відбудеться 19-21 березня у швейцарській Лозанні.
Водночас у РФ заявили про намір оскаржувати будь-який перерозподіл медалей, що означатиме для ОКР втрату золотої нагороди. Місцеві олімпійські посадовці апелюють, що санкції проти Каміли Валієвої не можуть бути підставою для перегляду результатів командного турніру.