Спортсмени з Росії не братимуть участь у Євро-2024 з кульової стрільби. На ньому розіграють вісім ліцензій на Олімпіаду

Олімпійська чемпіонка Токіо-2020 Віталіна Бацарашкіна. Фото: Tauseef Mustafa/AFP via Getty Images

Що відбувається із допуском росіян до змагань зі спортивної стрільби.

Спортсмени з Росії не виступатимуть на чемпіонаті Європи-2024 з кульової стрільби з 10 метрів. Про це місцевим ЗМІ повідомила головна тренерка збірної Татьяна Голдобіна.

У квітні 2023 року Міжнародна федерація спортивної стрільби (ISSF) погодилася повернути до змагань спортсменів з РФ та Білорусі, після відповідних рекоменадцій з боку Міжнародного олімпійського комітету.

Тоді в ISSF запланували створення комісії, що визначатиме майбутній шлях повернення росіян та білорусів до змагань у нейтральному статусі. Проте Голдобіна розповіла, що відповідні критерії досі не розробили перед пневматичним Євро в Угорщині.

"Питання участі наших спортсменів у міжнародних стартах досі не вирішене, тож ми поки не можемо виступати. Критерії участі якісь будуть, але нам поки нічого не підтверджують", — зазначила тренерка.

Від 24 лютого в угорському Дьєрі розіграють по дві олімпійські ліцензії в чотирьох стрілецьких дисциплінах на відстані з 10 метрів: у пневматичних гвинтівці та пістолеті серед жінок та чоловіків.

Євро-2024 у Дьєрі проходитиме під егідою Європейської конфедерації спортивної стрільби і стане заключною частиною континентальної кваліфікації на Олімпійські ігри-2024 у стрільбі з 10 метрів. Після нього останні ліцензії розподілять на відбіркових змаганнях ISSF та за олімпійським рейтингом.

Що відомо?

  • Нейтральні спортсмени наразі не мають ліцензій на Олімпіаду-2024 у спортивній стрільбі. Всього від початку відбіркового циклу в 2022 році вже розіграли понад 240 путівок до Парижа.
  • У стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів від України іменні ліцензії на Олімпіаду вже здобули Павло Коростильов та Олена Костевич — у чоловічому й жіночому турнірах відповідно.
  • У 2023 році на Євро з кульової стрільби з 10 метрів збірна України здобула дві нагороди: "срібло" змішаних змагань та "бронзу" командного чоловічого турніру в пневматичному пістолеті.
  • Сумарно збірна України вже здобула п'ять ліцензій на олімпійські змагання Парижа зі спортивної стрільби, зокрема у скіті (Ірина Маловічко), гвинтівці з трьох положень (Сергій Куліш) та малокаліберному пістолеті (Денис Кушніров).