"Прометей" вдруге програв клубним чемпіонкам світу та завершив виступи в Лізі чемпіонів з волейболу

"Прометей" — "Еджзаджібаши". Фото: CEV

Як пройшов матч-відповідь у стиковому раунді плей-оф.

Дніпровський "Прометей" завершив виступ у розіграші жіночої Ліги чемпіонів з волейболу. В стиковому раунді плей-оф представниці України за сумою двох матчів поступилися турецькому "Еджзаджібаши".

У нинішньому сезоні "Прометей" вперше в історії пробився до плей-оф головного клубного євротурніру серед жінок. У групі команда Івана Пєткова здобула три перемоги в шести матчах та посіла друге місце.

За місце у чвертьфіналі дніпрянкам випало позмагатися з "Еджзаджібаши", що в грудні 2023 року здобув свій третій титул клубних чемпіонок світу. Перший матч між командами на майданчику в румунському Міовені завершився розгромною поразкою "Прометея" 0:3.

Аби зберегти шанси на вихід у чвертьфінал, колектив Пєткова мусив виграти матч-відповідь із різницею у щонайменше дві партії. В такому разі протистояння зводилося б до "золотого" сету.

Як пройшов матч?

• "Прометей" захопив лідерство в першому сеті та мав перевагу в чотири очки — за рахунку 15:11. "Еджзаджібаши" виграв сім з 10 наступних розіграшів, вийшов уперед та закрив партію із рахунком 25:20.
  • Перебіг другого сету контролювали вже господарки майданчика в Стамбулі. "Прометей" тримався на відстані двох-трьох очок, але згодом відпустив фавориток протистояння у відрив.
  • Вигравши другий сет 25:15, "Еджзаджібаши" достроково вийшов до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. Навіть у разі вольової перемоги "Прометей" втрачав шанси на потрапляння до наступного раунду.
  • "Прометей" мав сім очок переваги над суперницями в третій партії. Господарки скоротили відставання до двох розіграшів, але не зуміли зачепитися за другу поспіль "суху" перемогу — 25:23 на користь українок.
  • Після щільної боротьби на початку четвертого сету "Еджзаджибаші" знову пішов у відрив, який "Прометей" не відіграє до кінця зустрічі. Фінальний рахунок — 25:16.
  • Найрезультативнішими волейболістками в складі "Прометея" стали дві догравальниці команди: Бояна Міленкович та Меліса Еґе Бюкмен — по 13 очок.
  • За матч команда Пєткова припустилася 19 результативних помилок (в "Еджзаджібаши" — 15), подала шість ейсів та набрала шість очок завдяки блоку. За сумою всіх розіграшів турецький колектив перевершив суперниць на понад 20 очок — 96:72.

Ліга чемпіонів. Стиковий раунд плей-оф — матч-відповідь

"Еджзаджібаши" (Туреччина) — "Прометей" (Україна) — 3:1 (25:20, 25:15, 23:25, 25:16)

Що відомо?

• Сезон 2023/24 став найуспішнішим в історії "Прометея" на міжнародній арені. У сезонах 2021/22 та 2022/23 дніпрянки вибували з Ліги чемпіонів за підсумками групової стадії.
  • "Прометей" повернеться до виступів в українській Суперлізі, де залишається непереможеним після 13 матчів та очолює турнірну таблицю.
  • Чоловіча команда "Прометея" провела сезон у волейбольному Кубку ЄКВ після вильоту з відбору Ліги чемпіонів. За підсумками раунду плей-оф дніпряни поступилися турецькому "Фенербахче".