Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Зрівнятися з однолітками". Юрай Санітра пояснив відсутність Віталія Мандзина в заявці на ЧС-2024 з біатлону

Віталій Мандзин. Фото: Sven Hoppe/picture alliance via Getty Images

Ексклюзивний коментар тренера збірної для Суспільне Спорт.

Збірна України завершує приготування до початку чемпіонату світу-2024 з біатлону. Першість у чеському Новому Месті стартує з класичної змішаної естафети в середу, 7 лютого.

Чоловіча команда України відібрала п'ятьох біатлоністів для участі в чемпіонаті світу: Дмитра Підручного, Артема Приму, Антона Дудченка, Дениса Насика й Тараса Лесюка.

Поза складом "синьо-жовтих" у Чехії залишився 20-річний Віталій Мандзин, що проводить свій другий сезон у кар'єрі на рівні Кубка світу. Після рекордних результатів на стартових етапах Кубка IBU біатлоніст приєднався до основної команди в німецьких Обергофі та Рупольдингу та двічі фінішував у заліковій зоні Кубка світу.

Зокрема, Мандзин став найкращим серед українців у спринтах Обергофа (31-й) та чемпіонату Європи в Брезно-Осрблі (16-й), а також заїхав у топ-20 "індивідуалки" на Євро із 16-м результатом.

Утім, Віталія було вирішено залишити поза заявкою на чемпіонат світу. У лютому українець стартуватиме на юніорському чемпіонаті Європи в польському Якушице, де претендуватиме на дебютні особисті нагороди після восьмого місця в "індивідуалці" латвійської Мадони 2023 року.

Рішення залишити Мандзина поза складом на чемпіонат світу в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт пояснив старший тренер збірної Юрай Санітра. Очільник команди очікує від Віталія високих результатів у Якушице, після чого він, імовірно, повернеться до основної команди на Кубку світу.

"Я трохи хочу брати відповідальність за майбутнє Мандзина. Він у цьому сезоні відпрацював усе, що я від нього очікував, підтримав команду у багатьох стартах", — розповів словацький тренер.

"Я думаю, всім зрозуміло, що на цей час він за результатами — другий-третій біатлоніст в основній команді. Але він два роки ще може виступати в юніорській категорії. Тому я дав йому можливість зрівнятися зі своїми однолітками на чемпіонатах Європи та світу".

"Упевнений, що там він покаже себе в хорошому стані і принесе радість уболівальникам. Думаю, що після юніорських чемпіонатів Європи та світу він поїде з нами на останні етапи Кубка світу".

Що відомо?

  • Юніорський чемпіонат Європи відбудеться в Якушице 7-11 лютого. Світову першість з 23 лютого прийматиме естонський Отепяе.
  • Після шести етапів Мандзин посідає 71-ше місце в особистому заліку Кубка світу 2023/24. Вище за нього серед українців розташовуються Дмитро Підручний і Артем Прима — 37-ме та 54-те місця відповідно.
  • У сезоні 2022/23 Віталій Мандзин став бронзовим призером юніорського чемпіонату Європи в змішаній естафеті.