"Потроху прогрес іде". 22-річний стрибун Дорощук виграв чемпіонат України з особистим рекордом, але прагне більшого

Ексклюзивно
. Фото: Дмитро Путінцев / ФЛАУ

Ексклюзивний коментар чемпіона України для Суспільне Спорт.

Одразу три спортсмени з топ-10 світового рейтингу року – такою була вивіска чоловічих змагань у стрибках у висоту на чемпіонаті України-2024 у приміщенні. Роман Петрук залишався лідером сезону зі стрибком на 2.28 м, Вадим Кравчук стрибав 2.25 м, а Олег Дорощук – 2.23 м.

До планки 2.23 м на чемпіонаті України зрештою дійшли аж п'ять атлетів – це зробили також Дмитро Нікітін та Владислав Лавський. Ці двоє, утім, залишилися без медалей, а "бронза" дісталася Кравчуку, який не зміг взяти 2.23 м.

На висоті 2.26 м в секторі залишилися Дорощук та Петрук – і Олегу вдалося підкорити цю висоту з третьої спроби, що гарантувало йому "золото". А тоді Дорощук з першої спроби взяв 2.29 м – планка, яку ніколи раніше 22-річний стрибун не брав.

Висота 2.29 м стала також оновленням найкращого результату сезону у світі – до цього він належав саме Петруку.

Далі Дорощук штурмував 2.31 м, але безуспішно. Відтак, він закінчив змагання у статусі чемпіона України та з особистим рекордом. Але в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після виступу відзначив, що не повністю задоволений і прагнув більшого.

"Планував максимальну ціль – норматив на зимовий чемпіонат світу, 2.34 м. Тому можна сказати, що максимум не взяв, але стрибками задоволений. Особистий рекорд є – уже три роки не стрибав вище 2.28 м. То можна сказати, що потроху прогрес іде", – резюмував Дорощук в коментарі.

Станом на початок лютого, Дорощук не проходить за рейтингом на чемпіонат світу, що відбудеться на початку березня в Глазго. Для гарантованого місця там, йому потрібно стрибати 2.34 м. Або ж – попереду в українця три комерційні старти, де можна спробувати набрати очок у світовий рейтинг.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з легкої атлетики у приміщенні. Дивіться змагання наживо на Суспільне Спорт та місцевих телеканалах Суспільного з 1 до 3 березня.

Попри відсутність нормативу на світову першість у приміщенні, перший у кар'єрі стрибок на 2.29 м додав впевненості Олегові, що він може взяти і 2.34 м.

"Після таких стрибків уже трохи більше впевненості [в можливості виконати норматив]. Трохи треба техніку підкоригувати, додати у фізичному плані – здається, усе може бути", – сказав Дорощук.

Попереднім найкращим результатом у кар'єрі Олега Дорощука були стрибки на 2.28 м – у лютому 2021 на чемпіонаті України в приміщенні та у серпні 2022 – у кваліфікації чемпіонату світу.

В історії України лише 14 стрибунів у висоту підкорювали планку 2.30 м та вище. За останні 10 років до цього списку додався лише один атлет.

Хто такий Олег Дорощук

  • 22-річний український стрибун у висоту, представляє на змаганнях Кіровоградську область.
  • Дорощук – срібний призер юніорських та молодіжних чемпіонатів Європи – у 2018, 2019 та 2023 роках.
  • Найкращий результат Дорощука на дорослому рівні - четверте місце на Мультиспортивному Євро-2022. Він також є фіналістом чемпіонату світу-2023.