"Узгоджена позиція". World Athletics не повертатиме росіян та білорусів до змагань через допуск на Олімпіаду-2024

Себастьян Коу. Фото: Getty Images

Як відреагував на останнє рішення МОК президент організації Себастьян Коу.

World Athletics не повертатиме російських та білоруських спортсменів до змагань з легкої атлетики після їх допуску на літню Олімпіаду-2024. Про це на пресконференції заявив президент організації Себастьян Коу.

World Athletics, керівна міжнародна організація з легкої атлетики, усунула росіян та білорусів від своїх змагань від початку повномасштабного вторгнення до України. Рішення федерації не змінилося й після публікації в березні оновлених рекомендацій МОК, що радив повернути атлетів двох країн до особистих стартів у нейтральному статусі.

Вже у серпні Коу називав "малоймовірною" майбутню участь "нейтральних" легкоатлетів з РФ та Білорусі в олімпійських турнірах. Позицію міжнародної федерації також підтримує континентальна European Athletics, що навесні відмовилася від скасування чинних санкцій.

На пресконфереції з нагоди засідання ради World Athletics у Монако Коу заявив, що не відчуває тиску на очолювану ним організацію через останні рішення МОК. І додав, що "нейтральних" спортсменів, наймовірніше, не буде на легкоатлетичних олімпійських змаганнях у Парижі.

"У нас є чітка позиція, вона не змінилася. Я вважаю, це правильно, що міжнародні федерації мають ухвалювати рішення в найкращих інтересах свого спорту. Це те, що зробила наша рада", — пояснив британець.

"Ви зможете побачити нейтральних спортсменів з Росії та Білорусі у Парижі — просто не в легкій атлетиці. Позиція нашого спорту не змінилася. Мені більше нічого додати. Це узгоджена позиція, ухвалена радою World Athletics, підтримана виконавчим керівництвом, одностайно схвалена родиною World Athletics".

На засіданні ради World Athletics також узгодили склад робочої групи щодо статусу російських та білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях. Про це йдеться в офіційному звіті зустрічі.

Робоча група надаватиме раді рекомендації щодо можливих змін у чинному переліку санкцій проти спортсменів двох країн і розглядатиме умови їх потенційного повернення до змагань World Athletics. Водночас остаточні рішення залишатимуться за членами ради федерації.

Повернення Росії до спорту: що відомо?

  • Виконувач обов'язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний заявив, що в Україні обговорюватимуть участь збірної в Олімпіаді із політичним керівництвом держави.
  • Станом на 8 грудня, росіяни та білоруси завоювали сумарні 11 олімпійських ліцензій на Ігри-2024.
  • У вересні делегати Генасамблеї Міжнародного паралімпійського комітету підтримали участь "нейтральних" росіян та білорусів у Паралімпійських іграх-2024 у Парижі.