Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга

Віталій Миколенко здобув другу поспіль перемогу з "Евертоном" та покинув зону вильоту в АПЛ

Віталій Миколенко. Фото: Getty Images

Як минув матч за участі українця.

Український захисник Віталій Миколенко вперше у сезоні виграв з "Евертоном" два поспіль матчі в АПЛ та покинув зону вильоту. Сталося це у матчі 15-го туру чемпіонату Англії проти "Ньюкасла".

Заключні матчі "Евертона" у 2023 році відбуваються на тлі покарання від АПЛ. У листопаді команду Миколенка позбавили 10 очок за порушення фінансових правил, , через що вона опустилася у зону вильоту.

Домашній поєдинок проти "Ньюкаслу", команди Ліги чемпіонів, "Евертон" проводив після перемоги над "Ноттінгем Форест" (1:0) у попередньому турі. Натомість для Миколенка матч 15-го туру був 13-м поспіль у старті "ірисок".

Як Миколенко зіграв проти "Ньюкасла"?

• Основним опонентом Миколенка на лівому фланзі оборони був Мігель Альмірон, правий вінгер "Ньюкасла". Впродовж матчу конкурент українця здійснив по воротам "Евертона" три удари (один – точний).
  • На початку другого тайму Миколенко міг отримати жовту картку за грубу гру проти суперника, однак рефері зустрічі Тім Робінсон не попередив українця.
  • Усі голи у матчі відбулися у другому таймі, коли на 79-й хвилині Двайт Макніл вивів "ірисок" вперед, а на 86-й хвилині Абдулає Дукуре подвоїв перевагу "Евертона".
  • До другого тайму рефері компенсував 10 хвилин, під час яких "Евертон" забив третій гол у ворота "Ньюкасла". Остаточний рахунок у матчі на 90+7-й хвилині встановив Бету, який вийшов на заміну.
  • Натомість Миколенко провів на полі увесь матч. Впродовж цього часу захисник здійснив 43 дотики до м'яча, виконав 25 передач (24 – точні).

Після перемоги над "Ньюкаслом" команда Миколенка має 10 очок після 15 матчів АПЛ. У турнірній таблиці чемпіонату Англії "Евертон" покинув зону вильоту та вийшов на 17-те місце.

Як грає Віталій Миколенко в "Евертоні"

• Миколенко забив три голи у матчах АПЛ. Уперше він відзначився забитим м'ячем ще у сезоні 2022/23.
  • У сезоні 2023/24 Миколенко зіграв за "Евертон" 14 матчів у всіх турнірах (11 в АПЛ, усі – в старті).
  • Наступний поєдинок "Евертон" зіграє у неділю, 10 грудня, проти "Челсі" Михайла Мудрика.