"Прагнемо захистити себе". Грецькі арбітри відмовилися працювати на матчах футбольної Суперліги з міркувань безпеки

Андреас Гамаріс. Фото: Getty Images

Бойкот почнеться з поєдинків наступного туру.

Грецькі арбітри відмовилися працювати на матчах Суперліги з міркувань безпеки. Про це повідомляє медіа Reuters.

Причиною бойкоту поєдинків чемпіонату Греції стало занепокоєння грецьких рефері після погроз та насильницьких вчинків фанатів. Зокрема, вболівальники нападали на будинки та транспортні засоби арбітрів, а у листопаді підпалили магазин афінського судді Андреаса Гамаріса.

Ба більше, Тасос Папапетру отримав погрози з вбивством. На початку грудня він обслуговував матч "Волос" – "Олімпіакос" (2:2): показав дві червоні картки та скасував через офсайд гол пірейської команди на 90-й хвилині.

У колективній заяві грецькі арбітри зазначили, що з наступного туру, який відбудеться 9-11 грудня, вони відмовляються працювати на матчах Суперліги до наступного рішення щодо бойкоту. Окрім цього, рефері звернулися з проханням про зустріч із прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом.

"Грецькі та іноземні арбітри були постійною мішенню та боксерською грушею для уникнення іншими провини. Заяви, які залишаються безкарними, залякування, погрози, словесні та фізичні атаки – лише деякі з проблем, які зробили грецький футбол токсичним".

"Арбітри та помічники рефері Суперліги вирішили не обслуговувати жодного матчу, починаючи з 14-го туру, допоки не будуть створені умови для нашої власної безпеки. Цією акцією ми прагнемо захистити себе та свої сім'ї", – йдеться в листі.

У сезоні 2023/24 грецькі фанати втрутилися у матч "Олімпіакоса" та "Панатінаїкоса". У поєдинку 8-го туру Суперліги вболівальники пірейської команди кинули на поле петарду, яка розірвалась біля голови іспанського футболіста Хуанкара, який тимчасово втратив слух. Арбітром тієї зустрічі був італієць Фабіо Мареска.

Вплив фанатів на футбол: що відомо?

  • Футбольна влада Нідерландів дозволила суддям достроково закінчувати матчі, якщо футболісти або судді будуть уражені предметами, які вболівальники кидають з трибун.
  • У сезоні 2022/23 ПСВ дискваліфікував на 40 років фаната, який вибіг на поле та вдарив Марко Дмитровича у Лізі Європи.
  • У Болгарії фанати кидали в поліцію бомби та підпалили автобус під час протестів проти керівництва футбольної федерації.
  • Тренер "Ліона" Фабіо Гроссо постраждав під час нападу на клубний автобус у Марселі, коли уламки скла потрапили в Гроссо та посікли його обличчя.