Українець з трьома національними рекордами здобув "срібло" чемпіонату Європи з класичного паверліфтингу

Дмитро Біляк. Фото: European Powerlifting Federation

Це перша медаль України на турнірі.

Український паверліфтер Дмитро Біляк з трьома рекордами України здобув "срібло" чемпіонату Європи з класичного паверліфтингу. Сталося це на континентальній першості в естонському Тарту.

Впродовж двох стартових днів змагань з класичного паверліфтингу в Естонії Україна боролася за медалі у двох категоріях. Серед жінок у ваговій категорії до 52 кілограмів змагалася Наталія Череменко, а у чоловіків – Дмитро Біляк (до 74 кг).

Результат Череменко за сумою триборства – 345 кілограмів. З цим показником українка посіла сьоме місце. Натомість Біляк завершив змагання зі "сріблом".

Як Україна здобула першу нагороду на Євро?

  • Першою дисципліною, в якій змагався Біляк, були присідання. Паверліфтер успішно розпочав змагання з ваги 245 кг, після чого взяв 252.5 кг, а у третій спробі – 260 кг. Дмитро двічі оновив рекорд України у цій дисципліні, який до змагань належав йому. Цей результат вивів українця на проміжне четверте місце.
  • Жим лежачи Біляк завершив на шостому місці: у першій спробі Дмитро взяв 140 кг, а у наступній покращив результат на п'ять кілограмів. Третя спроба на 150 кг була невдалою для паверліфтера.
  • Змагання у становій тязі українець розпочав з ваги 275 кг, згодом успішно підняв 287.5 кг, а у третій спробі взяв 297.5 кг. Цей результат став другим найкращим серед усіх спортсменів та дозволив Біляку встановити другий рекорд України впродовж змагань у Тарту.
  • У триборстві сумарний результат Біляка – 702.5 кг, що також є національним рекордом. З цим показником український паверліфтер посів друге місце.
  • Переможцем змагань у категорії українця став норвежець К'єлль Егіль Баккелунд (800 кг: 262.5 кг + 207.5 кг + 330 кг). "Бронзу" отримав італієць Деніс Фастеллі – 702.5 кг (275 кг + 142.5 кг + 285 кг), який двічі не взяв вагу впродовж змагань та за додатковими показниками поступився українцю.

Євро з класичного паверліфтингу та Дмитро Біляк: що відомо?

  • Дмитро Біляк – 29-річний український паверліфтер, який представляє на змаганнях Закарпаття.
  • У квітні 2023 року встановив попередній рекорд України у присіданнях – 250 кілограмів.
  • Чемпіонату Європи з класичного паверліфтингу в Тарту триватиме до суботи, 9 грудня.