Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

Визначився склад збірної України на "Різдвяну гонку": хто виступить у Гельзенкірхені

Дмитро Підручний. Фото: Pavlo Zarovetskyi / biathlon.com.ua

Змагання відбудуться наприкінці 2023 року.

Україна визначилася зі складом на щорічну виставкову гонку Biathlon World Team Challenge, або "Різдвяну гонку". У змаганнях візьмуть участь Юлія Джима і Дмитро Підручний, повідомляє сайт гонки.

Обидва лідери збірної України з біатлону пропустили перший етап Кубка світу в Естерсунді через проблеми зі здоров'ям. Однак повернуться до змагань на другому етапі у Гохфільцені (8-10 грудня).

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор "Різдвяної гонки". Дивіться наживо гонку на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

"Різдвяна гонка"-2023, яка з 2002 року проходить у німецькому Гельзенкірхені на "Фелтінс-Арені", запланована на 28 грудня. Традиційно вона складатиметься з двох частин у форматі змішаної естафети: масстарту та переслідування, що стане вирішальною гонкою та визначить переможців.

Джима та Підручний вдруге разом виступлять у "Різдвяній гонці". У 2021 році вони посіли друге місце у масстарті, однак за підсумками переслідування стали лише восьмими.

Загалом ж для Джими це буде п'ята "Різдвяна гонка" у кар'єрі, для Підручного — четверта. Як мінімум один з них брав участь у кожній з останніх шести гонок в Гельзенкірхені.

У минулому сезоні Підручний пропустив змагання через проблеми з коліном. Його замінив Антон Дудченко, який разом із Джимою посів восьме місце.

Усі виступи Юлії Джими і Дмитра Підручного у "Різдвяній гонці"

  • 2017: Юлія Джима / Міхаель Реш (Бельгія) — 5-те місце
  • 2018: Юлія Джима/ Артем Прима — 8-ме місце
  • 2019: Анастасія Меркушина / Дмитро Підручний — 2-е місце
  • 2020: Віта Семеренко/ Дмитро Підручний — 9-те місце
  • 2021: Юлія Джима / Дмитро Підручний — 8-ме місце
  • 2022: Юлія Джима / Антон Дудченко — 8-ме місце.

"Різдвяна гонка": що відомо

  • У 2022 році переможцями гонки стали французи Жюлія Сімон і Фаб'єн Клод.
  • Україна двічі вигравала "Різдвяну гонку": у 2008-му це вперше зробили Оксана Хвостенко та Андрій Дериземля, а у 2014-му переможний результат повторили Валентина Семеренко і Сергій Семенов.
  • За кількістю перемог Україна поступається лише Німеччині (4), Норвегії та Росії (по 5).