"Прагнула більше забивати". Гандболістка збірної України висловилася про особистий рекорд результативності за команду

Ексклюзивно
Юлія Андрійчук. Фото: ФГУ

Ексклюзивний коментар гандболістки для Суспільне Спорт.

Автор коментаря: Сергій Цукіло

Жіноча збірна України з гандболу продовжує змагатися на чемпіонаті світу-2023. Українські гравчині вперше за 18 років подолали попередній раунд турніру.

Попередній раунд світової першості підопічні Віталія Андронова розпочали з двох поразок: поступилися Бразилії та Іспанії з рахунком 20:35 та 20:32 відповідно. Однак розгромна перемога над Казахстаном (37:24) вивела "синьо-жовтих" до основного раунду.

Головний тренер збірної України Андронов в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів, що саме вихід до основного раунду змагань був головною ціллю команди перед початком турніру. "У наступному раунді будемо чіплятися за кожен результат та робити те, що зможемо на даний момент", – сказав наставник українок.

У вирішальному матчі найрезультативнішими грачинями у складі України стали півсередні Юлія Андрійчук та Мілана Шукаль. Обидві гандболістки здійснили впродовж поєдинку з Казахстаном по вісім результативних кидків. Ба більше, для гравчині румунського "Міовеня" цей показник – рекорд у збірній.

Після перемоги над Казахстаном Юлія Андрійчук ексклюзивно поспілкувалася із Суспільне Спорт. Гандболістка оцінила гру команди у заключному матчі у попередньому раунді та висловилася про особистий рекорд результативності у збірній.

  • Про перемогу над Казахстаном
"Ми дуже щасливі, що пробилися до основного раунду. Емоції переповнюють. Також нам радісно, що тут є наші люди, які нас підтримують. Я думаю, що потрібно більше впевненості у собі. Треба вірити, що можемо, що ми кращі. Якщо є якісь сумніви, то починаються втрати, поспішні кидки. Намагалися бути кращими у захисті й побігти у перехід, таким чином здобути більше переваги. Щось вдалося, щось – ні. Втім, ми все ж таки перемогли, це головне".

"У цій грі були кидки здалеку, пішли у відрив, цього нам не вистачало у попередніх матчах. Хотілося б більше грати на лінійних. У нас попереду ще багато матчів, я маю надію, що зможемо показати ще кращу гру".

Юлія Андрійчук на тренуванні в межах підготовки до чемпіонату світу-2023 з гандболу. Фото: Олександр Магула/Суспільне
  • Про рекордні вісім голів за збірну
"Я завжди прагнула якомога більше забивати. У першу чергу, це не для себе, а для команди. Раніше я більше грала у захисті. Були більш старші гравчині, вони грали. Можу сказати, що так, вісім голів – це мій рекорд за збірну".
  • Про зміни у власній грі

"Я знаю свої помилки, буду більше працювати над цим. Команда Казахстану трохи нижча, ніж Іспанія, тому було більше шансів кинути здалеку. Тому я використовувала власні можливості. Впевнена, що з кожною грою ми лише будемо додавати".

Хто така Юлія Андрійчук

  • Юлія Андрійчук – 31-річна гандболістка збірної України та румунського "Міовеня".
  • У складі збірної України виступила на Євро-2014, де команда посіла останнє місце у попередньому раунді.
  • У 2013-му та 2019 році Андрійчук була у складі збірної України чемпіонаті Європи з пляжного гандболу.