Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Перемога надає впевненості". Лідер збірної Швеції оцінив перше особисте "золото" Кубка світу з біатлону в сезоні

Ексклюзивно
Себастьян Самуельссон. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар шведського біатлоніста для Суспільне Спорт.

В шведському Естерсунді завершився перший етап нового сезону Кубка світу з біатлону. Змагальну програму в Швеції закрила чоловіча гонка переслідування.

Переможцем персьюту в Естерсунді став шведський біатлоніст Себастьян Самуельссон, який вперше в сезоні виграв особистий старт. У гонці переслідування олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 припустився трьох промахів (два з них – лежачи), але здобув друге "золото" нинішнього Кубка світу. Першу перемогу біатлоніст здобув в одиночній змішаній естафеті.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

За підсумками першого етапу сезону Самуельссон займає друге місце у загальному заліку Кубка світу. Шведський біатлоніст на один бал поступається лідеру рейтингу німцю Філіпу Наврату – 177 балів проти 176.

Після завершення заключної гонки Кубка світу в Естерсунді Самуельссон ексклюзивно поспілкувався із Суспільне Спорт. Шведський біатлоніст оцінив важливість особистої перемоги та виступ у персьюті, а також розповів про очікування від прийдешнього етапу в Австрії.

  • Про перемогу в персьюті
"Дуже радий своїй перемозі [у гонці переслідування]. Гадаю, це було чудово: багато глядачів на трибунах, дуже приємно показати для них хорошу гонку. Сподіваюся, вона їм сподобалася так само, як і нам".
  • Про стрільбу в гонці переслідування

"Коли я схибив двічі лежачи, то розумів, що це буде важка гонка, бо у Наврата було 0+0. Проте я намагався не думати багато про це, зробити все від себе належне, і у підсумку цього виявилося достатньо".

"Перемога надає впевненості". Себастьян Самуельссон. Себастьян Самуельссон. Фото: AP Photos
  • Про впевненість у власних силах перед другим етапом сезону
"Звісно, ця перемога надає впевненості добре виступати надалі. Я все ще не провів ідеальну гонку, бо чимало помилявся. Знаю, що не буду дуже гарно виглядати у Гохфільцені, проте якщо навіть я буду на кілька секунд повільніше, ніж тут, це все одно буде досить добре.

Хто такий Себастьян Самуельссон

  • Себастьян Самуельссон – 26-річний лідер чоловічої збірної Швеції з біатлону.
  • Чемпіон світу 2023 року в масстарті. Бронзовий призер світової першості в Обергофі в індивідуальній гонці, переслідуванні та чоловічій естафеті.
  • У 2018 році шведський біатлоніст став переможцем на зимовій Олімпіаді в естафеті та срібним призером у гонці переслідування.
  • У сезоні 2023/24 Самуельссон здобув особисту перемогу на топрівні у четвертому сезоні поспіль. У трьох попередніх сезонах він переміг в особистих стартах Кубка світу, вигравши персьют (2020/21) та два спринти (2021/22), а також переміг у масстарті у німецькому Обергофі на чемпіонаті світу.