Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"У доволі непоганій формі". Дмитро Підручний — про повернення на Кубок світу і враження від першого етапу нового сезону

Ексклюзивно
Дмитро Підручний. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар біатлоніста для Суспільне Спорт.

Лідер збірної України з біатлону Дмитро Підручний розпочне свій сезон Кубка світу на другому етапі в австрійському Гохфільцені. Відповідні наміри спортсмен підтвердив в ефірі Суспільне Спорт на підсумками етапу в Естерсунді.

Початок сезону Підручний пропускав через ушкодження руки. На Кубку світу українець не виступав від березня, коли вимушено завершив сезон 2022/23 через коронавірусну інфекцію.

За відсутності Підручного на першому етапі в Естерсунді українські біатлоністи лише двічі проходили до залікової зони особистих стартів. Артем Тищенко і Антон Дудченко посіли 38-мі місця в індивідуальній гонці та спринті відповідно.

Суспільне Спорт розпитало Підручного, в якій формі чемпіон світу-2019 готується до поновлення змагань, які враження мав лідер збірної від виступів партнерів та сенсаційних успіхів збірної Німеччини в Естерсунді, серед іншого.

 • Про повернення на Кубок світу:

"Для мене це теж радісна звістка. Почуваюся чудово, збираюся вирушити у Гохфільцен з австрійського Обертілліаха".

"Підготовка пройшла досить нормально, але важко сказати про мої кондиції, бо перебуваю сам в Обертілліасі, без якоїсь конкуренції. Тому зрівнятися з кимось і сказати, в якому я фізичному стані, дуже важко. Але з моїх суб'єктивних бачень по тренуванню — [перебуваю] в доволі непоганій формі, проте за декілька днів побачимо це у Гохфільцені".
 • Про власні очікування від етапу в Гохфільцені:

"Немає [очікувань], бо вже давно не змагався, була велика перерва між змаганнями через травму. Але, звичайно, хочеться повторити своє попереднє досягнення в цьому місці. Траса у Гохфільцені мені подобається".

"Там багато наших, українських уболівальників. Сподіваюся, що цього року наші фани зможуть туди приїхати, попри всі події, хоча б трохи нас підтримати. І хочу, щоб мої та результати нашої команди радували вболівальників".

 • Чому збірній не вдалося вдало розпочати сезон:

"Важко оцінювати, [я перебуваю] далеко від команди. Але я гадаю, що є певні об'єктивні фактори".

"Наприклад, якщо аналізувати Антона Дудченка, в нього дійсно були проблеми зі стрільбою. Але внесли корективи: як бачимо, [у спринті] Антон відстріляв два «нулі». Так, стріляв довго, але можна його зрозуміти: коли припускаєшся помилок в естафетах, то втрачаєш упевненість у собі і стріляєш обережно. Проте внесли корективи — і він вже стріляв добре".

Фото: Getty Images
"Думаю, хлопці будуть розганятися. Видно, що ходом, може, вони не сильно додають від гонки до гонки, але прогрес певний є. Впевнений, що у Гохфільцені результат команди загалом покращиться і вони додаватимуть від етапу до етапу".
 • Як працюють лижі в новому сезоні:

"Зсередини команди скарг на роботу лиж не було. Телефонував хлопцям і тренерам — нарікань не було, на рівні з іншими збірними".

 • Про успіхи збірної НімеччиниЧоловіча команда Німеччини виграла п'ять нагород на першому етапі, зокрема "золото" Романа Реєса (індивідуальна гонка) та Філіппа Наврата (спринт). на етапі в Естерсунді:

"Німці мене також здивували: як жіноча, так і чоловіча команди. Щодо чоловічої команди — вважаю, через те, що дуже омолодилася команда. Відійшли такі зірки, як Арнд Пайффер і Ерік Лессер, додалися дуже хороші молоді спортсмени, яким по 24-25 років — Юстус Штрелоу, Давід Цобель, які створили хорошу конкуренцію".

"До того ж, у них на чолі Урош ВелепецьЕкстренер жіночої збірної України з біатлону та особистий тренер Юлії Джими.. Гадаю, він вніс якісь корективи, нове бачення у тренування — і це надало їм великий поштовх. Був з ними на [літньому фестивалі] BLINK у Норвегії, спілкувався з Бенедіктом Доллем, Йоганнесом Кюном. Вони сказали, що раніше їздили на збори лише у перевірені місця, де все знали. І їм від цього було нудно: щороку ті самі збори, ті самі місця".

"З приходом Велепця вони почали їздити на нові місця: туди, де ще раніше не були, на той самий BLINK, перед тим робили збір там. Можливо, ця новизна дала такий великий поштовх для їхньої команди. Ну і крім цього, можливо, через заборону фтору. Може, через це норвезькі лижі не так виділяються, а команди — вирівнялися".

Найкращі результати Дмитра Підручного в Гохфільцені: топ-5

 • 6-те місце (спринт, Кубок світу 2020/21)
 • 6-те місце (спринт, Кубок світу 2013/14)
 • 9-те місце (спринт, Кубок світу 2019/20)
 • 12-те місце (спринт, Кубок світу 2017/18)
 • 14-те місце (переслідування, чемпіонат світу-2017)

Кубок світу з біатлону: що відомо?

 • Другий етап у Гохфільцені триватиме 8-10 грудня. До програми змагань увійдуть шість гонок: спринти, переслідування й класичні естафети.
 • Сезон 2023/24 за підсумками Естерсунда продовжить на Кубку IBU Денис Насико. З остаточним складом команди на етап у Гохфільцені в команді визначаться згодом.
 • Натомість шістку біатлоністок на Гохфільцен вже відібрали в жіночій збірній України, до якої повертається лідерка Юлія Джима.