Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Розраховували на кращий старт". Юрай Санітра підбив підсумки першого етапу Кубка світу для чоловічої збірної України

Ексклюзивно
Юрай Санітра. Фото: Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар тренера для Суспільне Спорт.

У шведському Естерсунді завершився перший етап Кубка світу з біатлону. Останньою гонкою стало чоловіче переслідування, в якому виступили два українці.

Антон Дудченко був найближчим з українців до залікової зони — 41-ше місце з трьома хибами. Богдан Цимбал не закрив п'ять мішеней і перетнув фінішну лінію 54-м.

Найкращі результати українців в особистих стартах Естерсунда продемонстрували Артем Тищенко і Антон Дудченко — 38-мі місця в індивідуальній гонці та спринті відповідно. Найкращим командним стартом стала змішана естафета за участю Артема Прими та Дудченка — восьме місце.

За підсумками персьюту тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра підбив підсумки гонки та етапу в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт, а також поділився очікуваннями від прийдешніх стартів у Австрії.

  • Про гонку переслідування:
"Можу бути задоволений лише ходом Антона на трасі. Якби біг зі стрільбою, що була вчора, міг би бути гарний результат".

"Антон вже не робить таких помилок, як були. Зробили корекцію на зброї, бачу, що він не матиме таких проблем зі стрільбою. [У персьюті] була група пострілів нижче, робили корекцію — не допомогло. Проте вже набирає впевненості, думаю, що Антон у Гохфільцені покаже себе краще, ніж в Естерсунді".

  • Про підсумки етапу в Естерсунді:
"Розраховували на кращий старт перед сезоном. Але я впевнений: попри поганий старт, далі буде краще. Гадаю, що переїзд зі Скандинавії до Центральної Європи нам допоможе психологічно, бо трішки втомилися від цієї атмосфери".

"Треба піднятися психологічно. І я впевнений, що з приїздом Дмитра Підручного у Гохфільцен будемо поступово рухатися вище та вище у сезоні".

  • Про склад на другий етап:

"Ближче скажу до Кубка світу в Гохфільцені. Цимбал? Будемо вирішувати. Ще є переїзд на Кубок IBU. Денис Насико — 100% поїде [на Кубок IBU], а другого спортсмена визначимо після зібрання. Ні, [з Кубка IBU на Кубок світу не беремо нікого]".

Кубок світу з біатлону: що відомо?

  • Другий етап у Гохфільцені триватиме 8-10 грудня. До програми змагань увійдуть шість гонок: спринти, переслідування й класичні естафети.
  • Капітан чоловічої збірної Дмитро Підручний повернеться на Кубок світу вперше з березня 2022 року, коли достроково завершив свій сезон після спринту в чеському Новому Месті (32-ге місце).
  • Зі складом на Гохфільцен вже визначилися в жіночій збірній України, до якої повертається лідерка Юлія Джима.